Új hozzászólás Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz .tnm #24003 üzenetére

    mondjuk ez az előrelépés a mindennapi embernek sokat nem ad.
    Ez igaz. Viszont engem ez azért zavart, mert ha egy engem nem érintő adatot rosszul számol ki a rendszer, ráadásul ezt észre sem veszik, sőt bejelentésre sem javítják évekig, akkor inog a bizalmam, hogy az engem érintő adatokat (költség, kamat, stb.) jól számolják-e.

    (az meg ugye nem derül ki, hogy csak a számlakivonat volt eddig rossz, vagy gyakorlatilag adót is csaltak/túlfizettek)
    Na, ez engem is nagyon érdekelne! :K
    Túlfizetés nem jöhet szóba, mert a rossz adat rendre több száz/ezer helyett pár forint volt.
    Az meg egy érdekes kérdés, hogy helyesen számolhatja-e az összesített forgalmi adatok alapján az illetéket helyesen a rendszer? Nem hinném, pont a húszezres illetékmentes rész miatt. Akkor pedig banki szinten, számláktól függetlenül, de tételenként kiszámolná helyesen az illetéket, és utána számlánként újra kiszámolja tételenként az illetéket helytelenül? Ez nekem felesleges és értelmetlen duplikáció a számítási eljárásban.
    Nem vagyok informatikus, de ha az utóbbi lenne, akkor az nekem egy elég gányolt megoldásnak tűnik.
    Inkább tartom valószínűnek, hogy a rosszul megírt program miatt nem valós számok alapján adóztak. De ezt sosem tudjuk meg. :N

Új hozzászólás Aktív témák