Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz And #9584 üzenetére

    Ma bevásároltam a Lomexben alkatrészekből, úgyhogy elvileg már minden megvan a kijelzőhöz. Illetve a program még csak részben.
    Mondtam az eladónak, hogy Logikai szinttel vezérelhető N-csatornás MOSFET-ből csak olyat láttam a netes adatbázisukban, ami feleslegesen baromi erős, és TO-220-as. De hát ha csak ez van, akkor ebből a leggyengébbet / legolcsóbbat adja (nem néztem ki előre pontosan). Mondja hogy van kicsi TO-92-es is, és adott egy SS98-at. Ami viszont mint kiderült nem FET, hanem tranzisztor...
    Na mind1, kell egy plusz ellenállás (vagy itt is a logic levelhez mégsem ?), és akkor ez is jó.
    De vettem 2N3904-et, és a BC238 helyettesítőjeként meg BC547C-t - mind3 típusból 4db-ot.
    A BC238-at innen néztem ki:
    link
    Itt pont ilyen multiplex vezérlés van, ami nekem is kell.

    Gate ellenállásnak meg van 4,7k-m (eredetileg a BC238-hoz), és 2,5k-m (2N3904-hez, valamelyik netes kapcsolásban láttam ezt az értéket).
    Meg a te ventivezérlő kapcsolásodból kinéztem a Gate-Föld ellenállás 100k-s értékét, és vettem azt is. Ez amúgy mire is kell pontosan ?
    Az ellenállásokból is mindegyikből 4db van.
    Te melyik kombinációt ajánlod ?
    (Esetleg találhatok itthon más ellenállást is, ha ezek nagyon nem lennének jók)

    Soros ellenállásom is van egy jó pár, 270 és 100 Ohm között, majd kipróbálom melyik a legjobb.
    Van FND317 és SC52-116GWA (ez zöld, 13mm-es) kijelzőm is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák