Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    válasz PROTRON #91894 üzenetére

    Nem akarom kiteregetni a munkahelyi és távoli ismeretségi körömben előforduló áramfogyasztási szokásokat, csak érintőlegesen említek pár dolgot.

    családi ház, betáp 3x125A +3x63A GEO +3x63A "melléképület".
    havi fogyasztás 9-10000, tizezer kWh.
    mellé télen 50-60 tonna túzifa. Nem mázsa, tonna.
    vízfogyasztás napi 40-60m3
    Ez egy 2100m2 családi ház amibe hatan laknak, egy 5,5 hektáros területen.

    Ehhez képest mi a te általad említett pár 1000-10000 lift, semmi, légypiszok, lepkefing, bolhaszar és ráadásul értelme is van mert naponta emberek ezreinek segít feljutni a lakásukba.

    És ilyenek amit felvázoltam, ilyen birtokok, ingatlanok kis hazánkba tízezres, ha nem százezres nagyságrendbe vannak.
    Dubai-t most nem hoznám elő.

    Nem Mari néninél a 32m2 panellakásba, meg nálad meg nálam kéne kezdeni a takarékoskodást, van egy ilyen érzésem.
    Bár nem tudom Te mennyire vagy nagyfogyasztó, nekem évek óta 100-105kWh/hónap a villanyom.
    (február óta meg havi 10-15kWh mert hobbi félszigetüzemű napelem projekttel hobbizok de ez nem releváns most)

    Az hogy az áram fogyasztói ára mennyivel menne lejjebb ha holnaptól mindenki becsületesen kifizetné, nos szerintem 1 fillérrel se lenne kevesebb.
    Amikor a nyersolaj ára a béka pics@ja alatt volt 3-4 hónapig, Te mennyiért tankoltál..? Nahát, 600 forintért, milyen érdekes... Ezokból nem lenne kevesebb semmi akkor se ha effektíve ingyen lenne.
    De ebbe nem kéne belemenni mert ez nem a topik témaköre.

Új hozzászólás Aktív témák