Új hozzászólás Aktív témák

  • tomazin

    veterán

    Sziasztok!
    Adott egy mosógép, aminek van egy bimetálos ajtókapcsolója ami nem műküdik, legalábbis a mosógép nem érzékelte már, hogyha lecsukom a fedelet. Természetesen amit sikerült vennem az nem csak annyi, hogy átdugom a kábelt, mert az milyen egyszerű is lenne, hanem egyesével van a kábel és egyesével kell a lábakra rádugni. Azt már sikerült megtudnom, hogy a 3 lábból az L és az N között van kapcsolat, kb 1kohmot mérek, így meg tudom állapítani, hogy melyik a common (C) (és mivel az eredetin is meg tudom ezt állapítani, így ez pipa).
    Ellenben ott van az L és az N problémája, hogy melyik-melyik. Nem tudom, hogy ez mindegy-e, mert a szétszedett (hibás) kapcsolónál, ha én behúzom kézzel a kört, akkor:
    1. Az egyik láb és a C között nincs ellenállás.
    2. A másik láb és a C között 4kohmot mutat.

    nem tudom, hogy ez amiatt van-e, mert hibás, vagy azért, mert releváns, hogy melyik lábon van az L meg az N.

    Az újon van egy olyan, hogy 4-5 16(4)/250 closing és 0/250 opening. A 4-es lábon a C van, így jól gondolom, hogy az a lábát kéne az 5ös rákötni ami esetén zárt állapotban 4kohmot mutat?
    [kép] [kép]
    előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák