Új hozzászólás Aktív témák

  • Sident96

    tag

    Üdv!
    10x16-os ledmátrixom van. Ezek fel vannak osztva kétfelé, tehát minden sor és oszlop közepén elvágtam és két tranzisztor fog ugyan úgy működni, hogy elbírják az áramfelvételt a tranzisztorok. Tehát összesen 10, vagy 16 ellenállásra lesz szükségem. A ledek kék, nagy fényerejű ledek, sajnos nem tudom az áramfelvételüket.

    A 10-es sorok elé kell tenni az ellenállást, mert oda van forrasztva az anódjuk, és ugye fel van osztva 2x5-re, amit ugyan úgy vezérlek 2 tranzisztorral. Ha jól értem a dolgokat akkor az előtét ellenállással tudom szabályozni a ledek fényerejét is. Hogyan kellene megválasztanom a (fél)sorok előtét ellenállását, ha azt szeretném hogy a 160 led(és a vezérlése, az csak nagyon kevés Ah-t eszik, elhanyagolható gondolom) működjön egyszerre(a biztonság kedvéért így számolok, habár nem valószínű hogy mind egyszerre világít) 2Ah-s tápról és ne vakítson ki a led fénye. Illetve azt szeretném, hogy ne függjön attól a ledek fényereje, hogy hány led világít egy sorban, legyen fix a fényerejük.

    Elnézést ha valamit rosszul tudok, sajnos elméletből elég rossz vagyok, és köszönöm előre is a válaszokat :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák