Új hozzászólás Aktív témák

  • cashback

    őstag

    válasz zka67 #18895 üzenetére

    Nekem az elméleti rész fáj most csak hirtelen.
    Soha nem volt gondom a tanulással. Erős közepes tanuló voltam.

    A legtöbb képletet és fogalmat már tanultam korábban és tényleg csak egy kis frissítés kellett (nem szakközép, alap fizika - karosszérialakatos és gépíró szövegszerkesztő szakmám van).

    Viszont ahogy írjátok ti is... valami elektrotechnikai szakmát tanultatok. Nem azt mondom hogy öregek vagytok... de még abban a korban tanultátok ezeket a dolgokat amikor ténylegesen, fizikailag fel lehetett építeni egy rádiót, generátort, transzformátort vagy motort (tekercselés, forrasztgatások és miegymás) - Manapság is meglehet tenni, de csak hobby szinten van értelme.
    Viszont most egy olyan technikai dologról van szó ahol ez a fajta javítás, építés nem jöhet szóba.

    Elektromos motorokhoz a számítógépnek annyi köze van hogy a ventilátorok ilyen elven épülnek fel (ezt eddig is tudtam). Ez ha meghal akkor nem újítjuk fel... kicseréljük. Javíthatnánk is (ha tudnánk hogy lehet), de a befektett munka nem térül meg.
    Lehetséges hogy találkozok forgatónyomatékos dolgokkal a jövőmben... még az is lehet hogy maghasadással és hideg-fúzióval is találkozok... de akkor most azt is tanuljam meg? ;]

    [ Szerkesztve ]

    Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

Új hozzászólás Aktív témák