Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z.É.T.

    őstag

    válasz Annex #87625 üzenetére

    Én ezt - iLoud micro monitor - is felvenném a listára, 10m2-en közeltéri hallgatásra 100K HUF alatt újonnan az egyik legjobb vétel szvsz.
    Amíg nincs hangkártya, megnézed, hogy az alaplapival, vagy bluetotth kapcsolaton tetszik jobban, aztán vadászol valamit használtan.

    [ Szerkesztve ]

  • Z.É.T.

    őstag

    válasz virkir #87643 üzenetére

    Hallottad már ezt a cuccot? Esetleg 10m2 körüli szobában is?
    Igyekeztem a kérdező igényeinek leginkább megfelelő alternatívát ajánlani. Egy barátommal megfutottuk a közelmúltban a 100k alatti köröket és ő az egyszeri vásárló és én a rutinosabb is erre szavaztunk végül.

    Tökéletesen tisztában vagyok a korlátaival, ellenben kisebb hangnyomás mellett viszonylag egészséges hangképpel bír. Úgy populáris a hangja, hogy közben nem vét nagy hibákat. A korábban linkelt JPW Sonata + Creek is izgalmas, de azt inkább egy gyakorlottabb fülű - értsd, letisztultabb audió-ízlésű, konzervatívabb, kispénzű, kisszobás - érdeklődőnek javasolnám, nem egy pc tejfölösdobozról feljebb lépőnek. Persze a meghallgatás nem kerül (sok) pénzbe, de a kérdező, a kérdése(i) alapján szerintem egy kompakt megoldásra vágyik, amire egy DAC/interface + aktív dobozok kezdésnek egyszerűbb és nagyszerűbb megoldást kínálhat, mint egy használt, kitudjamilyenállapotú komponensekkel bíró "hi-fi rendszer".

    Nálunk ez valamivel jobban szerepelt a Genelec 8010-nél, és valamivel gyengébben a 8020-nál. Ez szerintem lehet kiindulási alap annak, aki még nem hallotta.

    (természetesen sem az alaplapi hangkártyát, sem az sbc kodeket nem tekintem végállomásnak még ezen a szinten sem, ellenben háttérzenének valamelyik stream szolgáltatóról "rádiózva" ördögtől valónak sem)

    [ Szerkesztve ]

  • Z.É.T.

    őstag

    válasz #05304832 #87646 üzenetére

    A szövegkörnyzetből kiragadva? Elegáns! :)

    "10m2-en közeltéri hallgatásra 100K HUF alatt újonnan az egyik legjobb vétel szvsz"

    Persze reszelhettem volna még és írhattam volna, hogy az aktív monitorok közül, vagy a kérdezőt összezavarhatnám azzal, hogy 2kHz-en van egy kiemelése, vagy hogy érdemes asztal helyett állványra/mikrofonállványra helyezni, stb stb stb. De csupán javasoltam valamit, ami szerintem kielégítheti az igényeit. Mondom ezt úgy, hogy korábban hifi-audiofil eszközöket demóztam, értékesítettem az akusztikailag kezelt bemutatótermemben. Teszteltem, vakteszteltem eleget és ezt csak azért írom, mert a PH! lapcsaládon nem igazán volt hifis hozzászólásom korábban, miután fájdalmasan végződött fapaciékkal egy technikai és zenei magazinunk anno. Ezután ki is vonultam a hifis fórumozásból évekre.

    Kérdésedet köszönöm, a hallásom folyamatosan romlik, de ezt még sikerül talán kompenzálni a viszonylag nagy rutinommal és kialakult ízlésemmel. :)

    De én is idéznék tőled, utólagos engedelmeddel. Talán olvasol a sorok között.

    "Egyetlen normális hangnemben írt vélemény, amely nem kioktat, nem pocskondiáz, nem hagyta el a billentyűzetedet. (...)

    Példát lehetne venni a Multimédiás hangfalszett topikgazdájának a hozzállásától, Bodztól.
    Segítőkész volt, mindenre volt egy-két szava, pedig totál vakon voltam az elején. Ritka már az ilyen a prohardveren.

    Ezt a topikot pedig szerintem be is lehetne zárni. Bocs többiek, de az már gáz ha a civakodás miatt inkább privátban ajánlanak az emberek, és ott írják le a véleményüket...

    Bevallom, nekem is megfordult a fejemben az elmúlt órában, hogy ha valakinek javasolnék valamit, azt inkább privátban tegyem. Kivéve, ha közérdekűnek tartom. :)

    Persze nincs harag, meg az ördögfej miatt az is lehet, hogy ismerjük egymást és csak froclizol, akkor bocs a túlérzékenységem miatt. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Z.É.T.

    őstag

    válasz lezso6 #87649 üzenetére

    Nehezet kérdezel, maradnék annál, hogy az adott környezetben jobban teljesített.

    Én a 80xx szériában a 8020, 8040 és 8050-et nagyjából kedvelem, a 8030 abszolút nem az én világom, a 8010 meg egyszerűen annyira szegényes mélyben, hogy kizárólag szatelitnek szubbal, vagy editáláshoz tudom elképzelni, nem túl igényes workflowban.
    Az adott cimborám egy Dynaudio DBM50-et (ha jól emlékszem a típusra, ez a döntött előlapos) használ az elsődleges rendszerben, de kellett neki egy "hálószoba" dobozka.

  • Z.É.T.

    őstag

    válasz fehér_ember #87651 üzenetére

    Abszolút nem áll szándékomban szét flood-olni a topikot, de erre még reagálnék: az idézet a hallásom állapotáról érdeklődő fórumtárstól származik, korábbról.
    Csupán a pálfordulást szerettem volna jelezni neki - némileg -árnyaltan.

    (és elnézést mindenkitől, ismét kivonom magam a forgalomból, anno modiként az AVX-en, meg egyéb vehemensebb fórumokon is tovább meg tudtam őrizni a higadtságom, ma már talán nem nekem való az arctalan és parttalan vita... ha valaki hallotta és nem tetszett neki a kis IK doboz, azzal az ég világon semmi bajom nem lenne, nem vagyunk egyformák...)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák