Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    válasz #92251648 #93412 üzenetére

    Szia ! Javítsd ki kérlek a gondolatmenetemet, ha tévednék.

    Csak úgy elméleti síkon, nyilván nem próbáltam...

    A módusnak az lenne a lényege, hogy az energia be van zárva, és ide-oda pattog addig, amíg el nem veszti az energiáját.

    A Helmholz rezonátornak az lenne a lényege, hogy a bejutó energiát nem engedi ki.

    Namármost, ha jól értem azt mondod, hogy az egész felületet be kellene "borítani" Helmholz rezonátorral, ahhoz, hogy hatékony legyen?

    Nem arról van szó inkább, hogy azért tud szinte eljutni - hiszen hosszú időn keresztül pattog-ide oda - minden jelölt felületre, mert az "elején", egy helyen nem fogta meg egy csillapító, elnyelő?

    Más. Feltétlenül kell minden sarokba csillapító, vagy elég mondjuk egybe, ha az elég hatékony?

    Mi lenne, ha a szoba sarka mondjuk egy erkélyre ( szabadba ) nyílna, és nyitva lenne ez az ajtó. Szükség lenne ebben az esetben is a többi sarok csillapítására?

    Nem vagyok biztos benne hogy sikerült-e elég jól megfogalmaznom, de azért remélem érted mire gondolok.

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák