Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz bajnokpityu #38149 üzenetére

    Nem akarok a háborútokba ("...ezt a tanácsát se...") béküléstekbe belezavarni, de mivel én is arról pöntyögtem, hogy minél távolabb, annál jobb, általánosságban leírom saját tapasztalatomat-véleményemet (hátha valakit érdekel). Én már jónéhány olyan hátsóbasszreflexes hangdobozt hallottam, amelyekről a fejlesztője (és ennek nyomán persze általában a kereskedője is, - vagy a tulajdonosa is) azt mondta, hogy ennyire meg annyira, ilyen meg olyan közel rá kell tolni a hátsó falakra. Hallgatás-tesztelés örvén mindegyiket át is szoktam rakosgattatni, hogy hallgassuk meg az ajánlott közelségben is és a falaktól "szabadon" is. Én a magam részéről mindig, még az ilyen hangdobozok esetében is amellett tettem le a voksot, hogy még ezek is nagyságrenddel korrektebbül szólnak a falaktól "szabadon", ez így volt akár azokkal a bizonyos "tölcsérszerű reflexes" AN-ekkel is, akár a Merlinben is, pedig a szépemlékű Csontinak ugyebár nem volt könnyű ellentmondani, mert lehengerlő volt mindig. Szerintem ez a rátologatós javaslatosdi káros pótcselekvés, bizonyos mélyhiányokat látszólag pótlandó, szerintem csak kárt okoz az ilyesmi. No persze én megátalkodott süketszoba-hívő vagyok hifihallgatási helyiség ügyben.

Új hozzászólás Aktív témák