Új hozzászólás Aktív témák

  • ozzy711

    őstag

    válasz DDL #34494 üzenetére

    Igen, de látom érted mire gondolok! :K A bemenő jel nagysága természetesen "eltolja" a jel zaj arányokat, de az erősítő "alapzaja" ettől független.
    Az lenne ( szerintem ) az ideális ha a poti állástól függetlenül azonos lenne az "alapzaj" ( és nem a jel-zaj viszony, mert a fentiek miatt így dinamikusan nézve valóban értelmezhetetlen fogalom :B ), de a legtöbb erősítő, még garantáltan ezt sem tudja teljesíteni. Vagy akkor a legrosszabb jel-zaj értéket megadni, akkor legalább tudnánk mire számítsunk. ;]
    Volt pl. egy Yamaha DSP E-492-őm, ami félig feltekert potinál, mér 2 méterről is hallható "szélzajt" produkált!
    Viszont egy MF E-10 teljesen felcsavart állásnál is szinte zéró zajú volt. :K

    Az árnyékolást azért vetettem fel, mert ha nem az erősítő 0-ra hanem a hálózati földre kötöttem rá, érezhetően felkeményedett a hangzás ( többen is észleltük ). Ha viszont ha a gyári verzióra állítottam, vagy a "gnd"-re ott már nem tapasztaltuk ezt "felkeményedést, erőszakosságot". Ki érti ezt?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák