Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    nagyúr

    válasz lezso6 #125665 üzenetére

    Az fontos, hogy ilyen megoldásnál fázisprobléma lehet, mert más a késleltetése a két DAC-nak, ezt be kell lőni jól.

    Na ezt vegyük elő megint egy kicsit és mondja el nekem valaki, ilyenkor miért számít a fázisprobléma és amikor két aktív hangszórót használunk (beépített DAC-al, magyarul digiben etetve), akkor ott miért nem ? :U

    Mondjuk veszek egy új sztereó szettet, 2db Adam A7V.
    Mindkettőt etetem a saját DAC-ommal, ami önmagához képest nem késik, 1 clock ugye.
    Megkapja bal oldali és jobb oldali Adam is az analóg jelet, amit mindegyik megesz 1 ADC-vel, DSP-zik rajta valamit (vagy sem), majd újabb DAC és kiadja magából az analóg hangot. Ekkor nem gond, hogy bal és jobb oldal 2 külön DAC-on van a dobozokban és azok két egymással nem szinkronizált clock-ról mennek ? :U És ha nem gond, miért nem ? :U

    Ergo, ha mondjuk 2db 3-utas sztereót akarnék aktívan összehozni PC-re, nem tudnám 3db Topping E30-al abszolválni a dolgot ha jól értem, fázis problémák miatt (kettesével ugye, mert 1 DAC clock csak 2 analóg kimenetet tart együtt, nem mind a 6-ot).

    Vki tudna itt tiszta vizet locsolni a pohárba ? :B ;) :R

    szerk.: Hypex FA sztereónál pl. úgy tudom azért nem gond a dolog, mert egyik megkapja a gépből a digit, és SPDIF-en viszi a másik oldali FA egységbe, az SPDIF viszont viszi a clock-ot is.

    [ Szerkesztve ]

    Kígyó vére, béka hája, pók levedlett ruhája.. kondéromban lepke sül, kívánságom teljesül !

Új hozzászólás Aktív témák