Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Joe123 #123265 üzenetére

    A tudás az ok, itt most inkább a piacra gondoltam, hogy nem minden aktív hangszóró DSP-s, legalábbis van, ahol egyáltalán nem írja.

    Érdekes az Adam T5V.

    Ezt írja egy árukeresős vélemény:
    A termék kiválasztásának fő szempontjai:
    Ár - érték bajnok. Kis szobában használom hi-fire, döbbenet, hogy mennyire betölti hanggal.
    Számos komoly és komolytalan teszt van róla, érdemes főleg az audiosciencereview-sat és a audioholics t7v-ről írt tesztet elvolvasni a meglepetések elkerülése végett.
    Előnyök
    - hangnyomás
    - térleképezés
    - méretét meghazudtoló mélyek
    - gyönyörű megjelenés
    - D osztályú erősítő - semmi melegedés és minden pro/contra ami egy D osztályú erősítővel jár
    - Ár
    Hátrányok
    - magas és mély kiemelés

    ASR review-t megnézve, nekem ez simán egy ár/érték bajnok. Pláne egy finom EQ 5kHz-től ahogy Amir is csinálta.. ennyiért jónak tűnik. A magas kiemelése oké, a mélyet a szoba adja vélhetően (a tesztelőnek), szintén EQ-zható, bár én sub-ra bíznám a legalját mozis használatban.

    De lehet, hogy simán egy mod-ot is elbírna a tweeter, szimplán egy L-Pad-el lentebb hozni finoman 2dB-vel a magast és akkor EQ sem kell, különösebben nem kavar be számottevően sehova szerintem.

    Horizontális és vertikális diszperzió szintén mozibarát. :D

    Asztalos munkával és TPA3116 alapú, aktív váltós 2-csatornás erősítőkkel sem igen hozok ki ennél olcsóbban 1 hangfalat, nemhogy 7-et. Pláne nem ilyen minőségben, esztétikával. A tömeggyártás előnyei itt már komolyan visszaköszönnek.

    Na jólvan, csak ellamentáltam. Nézelődök még..

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák