Új hozzászólás Aktív témák

  • hódmaci

    senior tag

    válasz kunberci #1393 üzenetére

    Naaaaa.
    Csak hogy én is hozzátegyek valamit. :)
    Bár érdekes és érdekfeszítő témát okoztam. :D

    Inverteres gép amit kinéztem rendelkezik szerviz háttérrel és valószínűleg alkatrészt is kapnák hozzá 5-7 év múlva ha elromolna. DE.
    Az új panel ára tuti annyiba kerülne mint egy új gép ára amennyiben meghibásodik.
    +Nem tudom magamnak javítani vagyis a munkadíj is hozzájön.
    Gazdasági totálkár.
    Persze ez nem feltétlen igaz. Az is lehet, hogy még "30" év múlva is föttög.
    Ellentétben egy fa egyszerű gép aminek az alkatrészei is jóval olcsóbbak már most, még ha el is romlik akkor sem kerül gazdasági totálkárba.

    2 okból:
    1: ha a fő alkatrész hibás pl trafó akkor azt még tuti az idő alatt kidobja míg tart a gari a ritka használat ellenére.

    2: ha esetleg elszállna a szelén vagy a főkapcsoló azt meg szakmámból adódóan kicserélem magamnak és kész. Vagyis magamnak javítom így gari utáni esetleges szerviz költség nincs.

    Egy kapcsoló max 10000ft de a szelén sem sokkal drágább. A toló motor meg hát UA. vagyis annak az esélyei hasonlóak. A többi csak nyalánkság.

    Na ugye felmerül az a kérdés is ha már ilyen vagány vagyok és cserélem az alkatrészt magamnak a trafósban akkor az inveresben miért nem? Pedig a panel csere sem bonyolult.
    Csatlakozók le, új be csatik vissza és elvileg kész.
    Jó jó egyszerűen hangzik, de am nagyon nem az. :D

    Na de miért is nem cserélem magamnak?
    Hát azért mert a csere alkatrészre akkor van gari ha szerviz építi be számlával.
    A szelént meg nagy ívbe le sz@.... hogy nem kap 1 év garit mert nem szerviz építette be.
    Azt a 10-16eft rizikót bevállalom majd ha kell.
    A méret meg nem számít. A lányok is ezt állítják. ;]

    Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

Új hozzászólás Aktív témák