Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsoss

    csendes tag

    HELP !
    Sziasztok!
    Más topicból küldtek ide, azt mondták itt van hozzáértő.

    Vettem 1 Intel P-35 iCH9 -es lapot(Asrock 4Core1600Twins-P35D) .
    Maxtor DM17 160-as SATA2, 8Mb NCQ -s vinyóm van(nem röhög, nekem elég!) és az előző lapomhoz viszonyítva az egész rendszer lustább, lassabb.
    Az egy nF4-es lap volt 754 Sempronnal és mit a villám úgy ment pikk-pakk megnyílott,betöltött minden, keveset reszelt a vinyó(ugyanez).
    Ha BIOS ban enhanced módban és IDE-n van(vagy compatible) és úgy telepítek, háát... kicsit lassan is települ a win és háát nem olyan fürge a rendszer(minden driver a legújabb).
    Van írási gyorsítótárazás, de az NCQ-t sehol sem írja ki az ezközkezelő(az nF4-nél láttam).
    Oké, mondom natív SATA mód kell, átállítom EHCI-re F6 floppy bead, vezérlő kiválaszt, telepít....majdnem egy óra alatt...
    Mit látok?
    A merevlemeznél a teljes házirendek fül ki van szürkülve, nincs bejelölve az írási gyorsítótárazás, nem is lehet, csak az opt.teljesítményre-van.
    Everestel is megnéztem ,tényleg nincs gyorsítótárazás.
    Kb 6Mb/s-al másol, minden bűn lassú,486 feeling...
    És NCQ-t továbbra sem látok sehol(EHCI-ben vagyunk !)
    Mi lehet a gond? a proci alapon, vagy húzva, tök mindegy(E2180) ,2Gb/800. azzal semmi gond, hozza amit kell. de a 3-4éves Semp+nF4 -en gyorsabban történnek a dolgok .

    Most a legújabb1.4-es BIOS van fent.
    Közben megfigyeltem, hogy lehet hogy inkompatibilis ez a lap az én 1,5-2 éves vinyómmal...
    Mert vittem bele 2 különböző új vinyót is próbára, és mindegyikkel tökéletes, pl. 17perc alatt települ a Windows, van AHCI alatt írási gyorsítótárazás is.
    Érted ! Cserélsz lapot, cserélj(vásárolj) MINDENT !!!
    Ha létezne olyan, frissítenék a vinyómon firmware-t !
    De úgy tudom nem létezik.
    HELP !

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák