Új hozzászólás Aktív témák

  • ddmb

    aktív tag

    válasz King Unique #50940 üzenetére

    Kösz a választ, akkor pontosítom kicsit a dolgokat. Az 5 terásnak az elejéből le lett csípve nagyjából 1terányi hely az entware-nek majd megformázva ext4-re, a maradék terület (cca 4TB) pedig NTFS. A 4 teráson 1 partíció van és NTFS-re lett megformázva. Mindkettőre formázás után kerültek a fileok, szóval defragmentáció nem játszhatott szerepet. Mindkettőre ugyanazok a fileok kerültek, az adataim: az 5 terás lesz a 4 terásnak a backupja. Ergo az adatok teljesen megegyeznek, és a szabad hely is nagyjából ugyanannyi mindkét NTFS partíción, és a sávok/szektorok is a lemez végén, azaz közepéhez közel voltak.

    Csak miután kiírtam a kérdést, azután találtam rá erre az oldalra, ahol vannak róluk benchmarkok:

    [My Book]
    [Elements]

    a sebességtesztek alapján látható, hogy az Elements jobb. Én csak azt nem értem, hogy a gyártó weboldalán miért nincs valami sebességteszt. Engem az se érdekel, ha mindegyiknek a laboratóriumi/legtökéletesebb értéket adják meg, az is összehasonlítási alap lehet 2 különböző termék között. Hogy 5400 vagy 7200 a fordulatszám, azt se találtam meg sehol...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák