Új hozzászólás Aktív témák

  • morfondőr

    őstag

    Üdv!
    Egy teljesen új konfigot raktam össze a napokban, amibe bekerült egy új Samsung 850 EVO SSD és a régiből megörökölt egy durván 7 éves 750 Gb-os (80% körül) és egy 5 éves 1,5 Tb-os (100 %) Samsung HDD-t. A régi gépben mindkét HDD tökéletesen működött az újban viszont elkezdett az egyik furcsa hangokat adni, kattogott, csak újraindítás után hagyta abba, és néha furcsán is viselkedtek, pl. egy nagyobb file kicsomagolása után úgy belassult minden HDD művelet, hogy egy mappa tartalmát hosszú mp-ek után jelenítette csak meg. Kiderült, hogy a régebbi kattogott, HD Sentinel-el csináltam egy újrainicializálást, ami után kiírta, hogy nincs hibás szektor, majd hirtelen leesett a kondíció 23%-ra és az adatok visszamásolása közben is hibákat irkált a TC. Megint újrainicializálás, ugyanúgy 0 hibás szektor, másolni viszont nem tudok rá. Gondoltam ennek ennyi, ki is vettem a gépből. Viszont most a másik, eddig hibátlan HDD is hangosabb, mint volt, és egyszer kattogott is egy rövid ideig. Közben a milyen merevlemezt vegyek fórumban érdeklődtem, ahol egy kolléga azt javasolta, hogy eredeti win driver-t használjak. Ma jön meg az új HDD-m és nem akarom, hogy a megmaradt régi és az új is rövid úton megadja magát.
    Az új lap, amire van kötve: ASUS H97M-Plus, Windows 10 Ins. Pr. 64 bit, ASUS oldaláról letöltött Win 10-es AHCI driver van fennt. Táp FSP Raider 550
    Van ötlete vagy tanácsa valakinek? Eredeti Win driver-t hol találok?
    A segítséget előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

Új hozzászólás Aktív témák