Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkDeer

    senior tag

    Üdv!

    Segítséget kérnék!
    Van egy 40 gigás Intel ssd-m, ami 2 éve tökéletesen megy AHCI módban. A mai napon újra akartam telepíteni a Windows 7-et, de a telepítés közben amikor az újraindulás után folytatódnia kell a telepítésnek, na ott megállt, annyira, hogy még a BIOS-ig sem jutok el. Addig szarakodtam, hogy csináltam egy CMOS Clear-t, és ez visszaállította a meghajtókat a BIOS-ban IDE módra, és az ssd azonnal újra látszódott és működött. De azóta csak IDE módban látszik a BIOS-ban, és csak IDE módban hajlandó működni.
    A BIOS-ba csak akkor tudok belépni ha az ssd IDE módban van, ugyanis ha AHCI módra állítom akkor a BIOS előtt megáll a gép. Csak a dvd író és az ssd van bekötve a gépbe, de AHCI módban a gép csak az írót látja, az ssd-t nem és itt meg is áll a szöveg és nem megy tovább a gép. De amint IDE módra állítom azonnal újra működik az ssd. Viszont IDE módban nem működik a TRIM, az ssd helyes működtetéséhez kell az AHCI.
    Van valakinek ötlete, hogy mitől nem látja a gép az ssd-t AHCI módban? Ha bárkinek van ötlete kérem írjon! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák