Új hozzászólás Aktív témák

  • csati777

    csendes tag

    Régi, 250 GB-os Maxtorom egyre inkább gyengélkedett (szektorhibák, belassulások, kattogás), ezért lecseréltem egy 1,5TB-os Western Digital Caviar Black-re. Telepítettem volna az XP-t (tudom, középkor, de nekem munkához és internethez bőven elég, Win7-re meg még nem fussa), de "érvénytelen partíciós tábla" üzenetet kaptam. Ezt sikerült a NTLDR file javításával kiküszöbölni, fel is települt az XP gyönyörűen, particionáltam, tesztprogramokat lefuttattam, a régi HDD-ról a fontos adatokat átmentettem, minden comme il faut. Ezután a Maxtort kioperáltam, a kábeleit bedugtam a WD-be, beüzemeltem a gépet, lefutott a "power-on self-test", aztán csak egy "_" jel villogott magában a fekete képernyőn. Leellenőriztem a csatlakozásokat, a BIOS-ban megjelenik az új HDD, szerinte minden OK, de reboot után megint csak a _ fogadott. Visszaraktam a Maxtort másodiknak- lám, gyönyörűen bejött a Windows, minden tökéletesen működik! Az biztos, hogy az új HDD-t használtam, mert azok a programok csak a Fekete Kaviárra lettek feltelepítve, a desktop kinézetétől a beállításokig minden friss volt. Akkor miért nem működik a WD magában? A BIOS-ban átállítottam a bootolási sorrendet, variáltam a master/slave beállítást, a kábeleket minden létező variációban- hiába, a régi Maxtor nélkül a Western Digital nem hajlandó működni, mindig csak az a gyászos _ jel fogad. Viszont a Maxtor továbbra is produkálja a swappelést, darálást, kattogást, amik miatt lecseréltem- ezért aztán nem szívesen tartanám meg tartaléknak, tiszta lappal szeretnék nyitni.
    A tippeket előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák