Új hozzászólás Aktív témák

  • jodován

    tag

    Most hogy van ez a tápegység dolog?
    Mert azt hangoztatják, hogy 400 wattos minőségi táp bőségesen elég pl. egy 3 merevlemezes, integrált vga-s, közepes konfigurációnak.

    "Nem vizsgáltuk meg azt a viszonylag gyakori esetet, amikor több merevlemez kapcsolódik a géphez. Nem, mert a mai winchestereknek a számítógép bekapcsolásakor jelentkező pillanatnyi maximális fogyasztása 10 watt körüli, amikor pedig már felpörögtek, ennél lényegesen kevesebb az igényük."

    "Van egy 400 wattos táp, amivel korábban futottunk össze, és sok tekintetben többet tud mai négyesünknél. A Corsair CX400-ról van szó, mely 13-14 000 forintba kerül három éves garanciával. Kábelei teljes mértékben harisnyázottak, hat-hat négytűs és SATA csatlakozója van, ventilátora nagyon halk, hatásfoka 80% fölötti, 12 voltos részlegét pedig egyben hagyták, és 360 watt leadására képes. Egyelőre ezt a tápot tartjuk a kategória legjobbjának."

    "Álljon itt a számolóizé által megállapított fogyasztás az én 300 wattos táppal hajtott gépemre:
    A64 3000+
    GeForce 6800 GS
    2x512 MB DDR400 RAM
    2x80 GB HDD
    2xPlextor optikai meghajtó
    Az izé szerint 320 wattos táp kellene nekem, a valóságban viszont a gépem annyira nem bírja leterhelni a 300-as Zent, hogy kevesebb hardverrel (PCI-s VGA-val) gyakran el sem indul!

    További példa egy régebbi Prohardver tesztkonfigra:
    A64 3800+
    nForce 4 SLI alaplap
    2x512 MB DDR400 RAM
    Radeon X800 GTO2 - nagyjából X800XT fogyasztási szint
    250 GB-os HDD
    Asus DVD-író
    ...Mi játékos terhelés alatt 167 wattot mértünk!!! Ráadásul ez a 167 W a táp felvett teljesítménye volt, amiről az első hozzászólásban írtam, hogy legalább 20 százalékkal magasabb érték a konfiguráció tényleges fogyasztásánál."

    Nyilván a zajvédelmet, meg a szünetmentes tápot értem. Tudtok esetleg költséghatékony ajánlatot? Illetve jóféle tájékoztatót, hogy mondjuk hogyan ellenőrizhető az itthoni hálózat minősége?

    [ Szerkesztve ]

    sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

Új hozzászólás Aktív témák