Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz Khaosz55 #33022 üzenetére

    Szintén nem "okoskodás", dehát erről már korábban is írtam: a megjelenítő/kijelező HDR képességei itt azok amik végeredmény szempontjából szintén sokat számítanak, a "lejátszó forrás" csak egy dolog. Bár gondlom ezzel tisztában vagy te is, csak épp azt ecsetelem miért ne várjunk pont a HDR esetén "tökéletes" képet a megjelenítőtől (legalábbis bizonyos körülmények és árkategóriákon belül). Bár a HDR "megjelenítésének" már lehet vannak bizonyos szabványai, ilyen pl. HDR besorolás, főleg annak függvényében, mennyi nit-et tud kipréselni a megjelenítő eszköz, de pl. egy projektoros megoldásnál még zsebbenyúlósabb a dolog és még van hozzá jó pár egyéb dolog amin állhat, vagy bukhat a dolog. A "média lejátszós" Topic-ban a HDR-es projektoros kérdés is alapból úgy van kezelve, hogy "olyan projektor nincsen", legalábbis kb. Mert ugye csak az az utolsó láncszem és még két egyforma típusú TV sincsen, ami pont ugyan úgy (és ugyan olyan "jól") jelenítené meg a HDR-t (nem is beszélve a kalibrációk okozta eltérésektől). A HDR és "társai" technológiák nagyon bekavartak ebbe a házi mozizós képminőség értékelés témába sajnos, már nem annyira egyértleműek a dolgok, mint az SDR only korszakban voltak.

    [ Szerkesztve ]

  • thomasrc

    tag

    válasz Khaosz55 #33022 üzenetére

    Ja, így értem mire gondolsz. :) Én amikor HDR-t írok, akkor azt mindig úgy értem, hogy a film HDR kiadásáról beszélek, amit lekonvertálva "értékelek ki" (pl. írtam korábban, hogy a HDR változaton én nem látok elvesző részleteket, azt itt is úgy értettem, hogy az általam használt HDR->SDR beállítások mellett nézve a film HDR kiadását).

    A monitorom az tud natívan HDR-t megjeleníteni, de sosem néztem még rajta úgy filmet, meg amúgy sem filmnézésre való (gaming monitor). Amikor beszereltem, akkor kíváncsiságból kipróbáltam demoanyagokkal, de pozitív tapasztalatról nem tudok beszámolni. Én azon a véleményen vagyok, hogy a HDR arra jó, hogy kézbe ad egy olyan anyagot, amit utána kiválóan lehet tone mappelni a körülményekhez igazítva. Persze itt van a bökkenő is, hogy ezzel el is lehet rontani a rendező szándékait. Én emiatt igyekszem abba az irányba terelni a madVR beállításait, hogy adjon nagyjából egyező képet az SDR kiadás képi világával, mert az egy jó referencia a rendezői szándékról.

    @SunMount3r
    > "A "média lejátszós" Topic-ban a HDR-es projektoros kérdés is alapból úgy van kezelve, hogy "olyan projektor nincsen", legalábbis kb."

    Ezt a kérdést a Dolby úgy kezeli, hogy van az ún. SDR CINEMA 48 nits csúcsfényességgel és van a HDR CINEMA 108 nits-el, amiket a HOME MASTER-ből készítenek el (javaslat). Amennyire én tudom, szabványosításban eddig jutottak el, de a Dolby Vision kicsit más témakör, mert ugye az fizetős. Egyáltalán nem is tudom, hogy ezek a cinema master anyagok elérhetőek-e otthoni felhasználó számára, de egy HDR-es Dolby Cinema-ban szívesen megnézném, hogy milyen a végeredmény.

    @Atilla001
    > "Ilyen a konverzió ami nekem nem teszik. ezen a képen meg kikapcsoltam a konverziót. [kép]"

    A kikapcsolt konverziós kép szerintem is jobban ki van exponálva, de teljesen elveszik a kép szaturációja (fószer arca a háttérben szinte hullafehér), ennyi hibát látok benne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák