Új hozzászólás Aktív témák

  • GMalma

    tag

    Akkor én is leírnék pár tapasztalatot,amit az utóbbi napokba szereztem HD audióval kapcsolatban,meg pár más :)
    Szóval HD-DVD-s anyagról,sem a TMT sem az MPC,sem a Showtime nem tudta kiadni az erősítőre
    a lejátszott hangformátumot (DTS-HD,DD+,TrueHD). Teljesen mindegy,milyen oprendszer alatt.
    A Showtime és a TMT az hallatt hangot,az MPC még azt sem. A Showtime felismerte a hagnformátumot is,amit játszott a TMT meg nem tudott semmit kiírni,hiába volt neki beállítva a mediainfó! Erre a progira sajna jellemzőek ilyen dolgok,nagyon hiszits,ezen már meg sem lepődtem. PL 64bit Win xp-re fel sem lehet rakni,mert összeomlik a windwos..stb

    Aztán próbáltam egy truehd-s mkv fájlt is,amit végül is Win 7 latt MPC-HCvel.meg is tudtam szólaltatni és még az erősítőn is megjelent a truehd feliarat! :) Yuppi az első alakalom.
    Itt meg is állt az örömmámor,mert olyan gyászosan szólt,hogy még a sztereó is veri.
    Lehet hogy a fájlban volt hiba (bár az ffdshow szerint vmi 44xx kb/s volt). 32bit Win xp alatt nem sikerült a truhd-kisajtolnom az MPC-HC-ből.
    Próbálkoztam PVD9-el is,de no comment. Össze-vissza röfögött -böfögött,azt sem tudta mit játszik le,pedig m2ts volt.
    Kéne szerezni egy normális truhd-s anyagot,ami 1000%ra tudja ezt a hangsávot,nem HD-dvds és akkor kiderülne az igazság.

    Amiket tapasztalatokat írtak külföldi oldalakon,az sajna nem mindig van úgy van egyáltalán nem műxik.CSak egy példa. A PDVD9ben át kell kapcsolni az audio menünél hdmi-re (eleve az xp-nél nincs ilyen!,csak win7ben) és az alatta lévő menüben át kell állítani a dekódolást.hogy ne a program dekódoljon. Ezzel csak egy gond volt,hogy az a menú nálam nem létezett. Erről ennyit..

    Viszont amiben eddig sosem csalódtam az a DTS-hang 1536kb/s,úgy szól minden oprendszeren,hogy az ámulat!

Új hozzászólás Aktív témák