Új hozzászólás Aktív témák

  • Lapalacs

    csendes tag

    válasz Joshi #32302 üzenetére

    #32283 PuMbA köszönöm, így már értem. :R
    Igen, én emlékszem, írtad már, hogy Te nem nézel PC-ről filmet.
    "Az viszont nem lehet hogy csak úgy csúszik a hang, akkor ott valami más probléma lesz."
    Úgy kell elképzelni, hogy ugye nem teljes ablakos módban marad a 60Hz - jó a hang, teljes képernyős módban mikor megtörténik a Hz váltás, csúszik és 200msecet valóban ahogy TeeJay is írja. Nálam semmilyen audio codec nincs fent az ég egy adta világon, és akár a tv lesz a kimenete, akár az MPC audio renderer, akár a rendszer alapértelmezett, teljes képernyőre váltás után csúszik a hang. És a múltkor azért írtam el a Hz-fps dolgot, mert nekem a tv-m 24Hz-et ír, hiába 23Hz-re vált 23.976fps esetén. A legfaszább, mikor kilépek, és marad a 23Hz :DD A néha fakón indul a film viszont más miatt lehet, annak nem lesz köze a Hz-hez, mert most 60Hz-en használtam, akkor is 10-20-ból egyszer bedobja így.
    Kínlódtunk ezzel a HDR passtrough-val, holott nekem nem minden HDR szebb, mint az SDR - nem tudom más hogy van ezzel - kínlódunk ezzel a Hz váltással és én a 42másodperc alatti frame duplázást tökre nem veszem észre, hamarabb veszem észre a 200msec-es hangcsúszást, vagy ha marad a 23Hz miután kilépek egy filmből. Értem, hogy 200msecet arrébb lehet tolni, de ezt fülre toljuk arrébb, és nem biztos, hogy minden esetben 200msec lesz a csúszás. Persze egy egy szubjektív vélemény, nyilván.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák