Új hozzászólás Aktív témák

  • igor78

    tag

    Sziasztok!
    Segítségeteket szeretném kérni. Biztosan nagyon triviális lesz a válasz de muszáj megkérdeznem mert nem tudom :) Van egy 4K felbontású tévénk (LG 55NANO793NE) ami már elég nagy ahhoz, hogy kipróbáljuk a 4K (UHD) felbontást. Vagyis szeretnék lejátszani ilyen filmeket néha. Szóval a kérdésem, hogy hogyan tehetem ezt meg a legegyszerűbben? Eddig külső winyókat használtunk Full HD filmek lejátszására. Szépen vitte a tv saját lejátszója. Ez persze most is így van. De ha jól gondolom a nagyobb 4K felbontást már nem tudom ezekről a külső winyókról lejátszani. A tv lejátszója lehet tudná. Tudná? Ezt sem tudom biztosan. De azt gondolom, hogy a sima USB kábeleken (hiába 3.0) nem tudom a 4K-t átjátszani a tv-re. Ezt jól gondolom? HDMI csatlakozóim is vannak a tv-n, gondolom ez lenne a megfelelő lehetőség de a külső winyók meg nem tudnak HDMI-t csak USB-t. Az meg megint hiábavaló ha egy USB/HDMI kábelt veszek mert a szűk keresztmetszet akkor is az USB out lesz. Jól gondolom? Kellene vennem egy 4K média lejátszót? De azt meg nem szeretnék mert az még egy újabb kütyü, még egy távirányító... nekem felesleges. Különben is a tv lejátszója tökéletesnek tűnik. Ugyan úgy szeretnénk filmezni ahogy eddig. Letöltenék 2160p felbontású filmeket és lejátszanánk a tv saját lejátszójával. Ha van erre lehetőség. Szóval megköszönném, ha segítenétek, hogy egy 4 tagú család hogyan nézhet néha 4K filmet a lehető legegyszerűbben :) Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

Új hozzászólás Aktív témák