Új hozzászólás Aktív témák

  • Joshi

    titán

    válasz WonderCSabo #11673 üzenetére

    Én ezt találtam hétköznapi nyelven:

    5:5 pulldown: A 24p képjeleket ezzel az eljárással tudják a televíziók helyesen megjeleníteni. Ha belegondolunk, a másodpercenként 24 képet szemünk már érzékelni tudná, vagyis látnánk, hogy állóképek sorozatáról van szó. Ezért a mozikban is egy adott filmkockát többször vetítenek ki elénk, így viszont már az emberi szem nem képes felfogni, hogy ezek "csak" állóképek. Ezért a 24p-t megjeleníteni tudó televiziók is egy másodperc alatt 5* ismételnek meg minden egyes képet, tehát az első képkockát 5* másodikat 5* harmadikat 5*.... huszonnegyediket 5* és vége a másodpercnek. Ez azt jelenti hogy 24*5, tehát 120-szor villan fel előttünk a kijelző. Ezt már a legérzékenyebb emberi szem sem képes felfogni, így mozgóképet látunk. Ezért fontos tehát ez az 5:5 pulldown, ugyanis vannak olyan készülékek, amik tudják ugyan FOGADNI a 24p képjelet, azonban megjeleníteni csak 3:2 pulldown-nal képesek azt. Erről a következő bekezdésben olvashattok. Ha TV-t vásároltok, mindenképpen érdeklődjetek az eladónál, hogy képes-e az 5:5 pulldown-ra.

    3:2 pulldown: Az 5:5 pulldown jelentéséből a logikus emberek már kikövetkeztethették a 3:2 pulldown jelentését, de azért leírom. Van ugye másodpercenként 24 képünk. Az első képet kivetítjük 3* másodikat 2* harmadikat 3. negyediket 2* ötödiket 3*......... huszonnegyediket 2*. Ez másodpercenként összesen 12*3+12*2 kivetített kép, azaz 12*5 kép, vagyis 60 felvillanás. Ez a fele az 5:5 pulldown 120-as felvillanásszámának, de a fő probléma nem ez. Gondoljunk bele: ha az első kockát háromszor, a másodikat kétszer, harmadikat háromszor vetíti ki, nyilván az elsőt és a harmadikat hosszabb ideig látjuk, mint a másodikat és a negyediket.... Ez nagyon zavaró tud lenni a lassabb mozgású képeknél. Gondoljunk bele egy MÁTRIX-os Bullet time jelenetbe, ahol gyorsabban-lassabban mozog a kép nem pedig szép folyamatosan. Gondolom aki ennyi pénzt áldoz az új technológiára nem szeretne ilyen jelenséggel találkozni. Javaslatom KERÜLJÉTEK a 3:2 pulldownos megjelenítőket, csakis az 5:5 pulldown-t keressétek!!! Amikor én TV-t választottam, akkor láttam csak igazán milyen fontos ez. Olyan a 3:2 pulldown mintha egy PC játék enyhén szaggatna....

    Most akkor a TV-ém tudja az 5:5 Pull Down-t? De akkor hogy jön a képbe a Film módnál a 3:2/2:2? És egyáltalán mi a az a 2:2 Pull Down? 24*2=48 ez sehogy nem kerek szám. :(
    Vagy ez csak akkor játszik ha nem 24Hz-en van a kijelző? :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák