Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheSaint

    aktív tag

    válasz cd930 #67564 üzenetére

    Én most áztatok benzibe egy Bosch mosogatógépet mielőtt felgyújtom a csába... , nemegészen 6 év alatt tönkrement az elnyűhetetlenek hirdetett EcoSilence Drive főmotorja... Csere ~30e a motor egység (a fűtéssel együtt van....) +20e a munka kb. Azért is bosszantó és nem sajnálom a benzint mert vigyáztunk rá, pucolgattuk, tisztítottuk aztán nesze neked. Szerelő szerint mind így jár, de főleg a fűtő része szokott elszállni a motorja tényleg jobban bírja, de ugye egyben van... Bontott motor is 15e, plusz egy nap rámenne a cserére is. Úgyhogy most nagy a dilemma, de ahogy átnéztem a "motorházát" hát ezt a hulladékot bármelyik candy, navon stb tudja... szerelő is ezt mondta hagyjam a fenébe, a legolcsóbbat vegyem meg, mind egyforma szemét még a 200e-s is... Még annyi, a szerelő szerint az öblítő használata kifejezetten nem ajánlott, eszi a tömítéseket, sok problémának az alapja ez, állítólag...

  • TheSaint

    aktív tag

    válasz pjen #67887 üzenetére

    Éppen Beko-t néztünk ki, amire nekünk kell pont jó lesz, de azért úgy kalkulálni, hogy 6 évente ki kell dobni egy ilyen nagygépet, vicc... Még a szerelgetéssel se lenne különösebb bajom, leszámítva, hogy cseppet sem felhasználóbarát, alulról nem férni hozzá, mert egy műanyag "tálca" az alja, az egész üstöt és ezt az alsó tálcát külön kell választani, minden csövet széthúzni, műanyag klipszeket szétakasztani... hát nem tudom mi maradna ezekből szerelgetés utánra. Meg ugye az alkatrész is egy új gép árának a harmada...
    Ezeket biztos nem engedném ebben a formában forgalomba hozni, nem a műanyag szívószálakon kell lovagolni....

Új hozzászólás Aktív témák