Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -KP-

    addikt

    válasz Khaosz55 #179066 üzenetére

    Minidspre szerintem felesleges diracot venni. Másrészt pedig igen, nem mindegyik avr jön dirac licensz-el. Ha ilyen modellt fogsz ki, akkor oda is külön meg kell venni a dirac licenszt. Létezik olyan verzió is, hogy alapba diraccal jön, de nincs benne pl. a dirac live bass control, akkor azért kell pluszba fizetni, feltéve ha kell. De olyan verzió is, hogy eleve nem is veheted meg a DLBC-t. Hogy készülékenként van-e a licensz azt sajna nem tudom. Sajnos valószínűsíthető ez is. Audyssey is úgy csinálja a legújabb app-al, hogy egy készülékkel tudod használni. Én mindenképp úgy csinálnám, hogy ha dirac licenszet vásárolnék, hogy csinálnék egy külön mailcímet és arra venném meg, így esetleges eladás esetén továbbadható lenne a licensz.

  • I'am Dony

    őstag

    válasz Khaosz55 #179066 üzenetére

    Mi van akkor, ha van egy Dirac-os processzorod vagy AVR-ed és a sub kimentén MinidspHD-t akarsz használni mert pl 4 sub-ot akarsz korrekciózni?

    - A miniDSP-vel megcsinálod a korrekciót, majd már egyben kezelve őket mérsz a procival/AVR-el.
    A proci-AVR-re már olyan dirac licence van ami subokon kívül a többi csatornát korrekciózza?

    - Igen, azonban a korlátozott licencek csak az 500 Hz-ig terjedő tartományt kezelik, valamint nem tudsz rá egyedi célgörbét tenni ill. a kapott standard görbét módosítani (pl. Emot. proc.) alap szoftvere.

    - Az sem világos számomra, ha veszek egy dirac licenc-et azt a készülékre vásárlom vagy mint user veszem és vihetem tovább a jövőben másik készükére.

    A korábban regisztrált email címmel belépve másik modellen is működni fog.

    A többit KP leírta és szerintem is felesleges csak szubok miatt azt venned a miniDSP-re.

Új hozzászólás Aktív témák