Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • skippper

    senior tag

    válasz VoidXs #177103 üzenetére

    A műszaki részével teljesen egyetértek, a megjegyzésemet inkább érveléstechnikai vonalon szántam. Szakmai fórum, így feltételezhető egy adott minimum affinitás, viszont itt már bőven meghaladjuk azt a szintet. Mivel neked tudományos munkásságod témakörébe esik a dolog, így trivialitás az egész kérdéskör, én mérnökként hallgattam szabályozástechnikát, elektronikát, jelek és rendszereket egyetemi szinten, így tudom értelmezni és elfogadni a megfelelő szakmai véleményeket, viszont ha beesik ide egy lelkes amatőr a kérdésével, akkor csak annyit lát, hogy 'A' ember ezt mondja, 'B' meg azt. 'A' ember azt mondja, hogy a drágább jobb, ami életszerűbb, ezt is hallja amúgy (a placebó miatt) és általában többen is vannak, míg 'B' ember nekiáll tudományos szöveggel válaszolni, amiből semmit nem ért szegény (jó eséllyel sosem látott közelről oszcilloszkópot, Fourier, Laplace és az impulzusválaszok pedig StarTreknek tűnnek. Neki nem egyértelmű, hogy a mérés pontosabb mint a hallása, mert nem tudja értelmezni a mérést, lehet azt se tudja mit mér). Ezért nehéz ez a témakör és ezért javaslom a nem túl sarkos megfogalmazást, hátha sikerül átadni a laikusnak is a szakmai tudás mögött rejlő valóságot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák