Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz Mosqu!to #158093 üzenetére

    Szerintem ha csak dts-t ír ki az erősítő, akkor csak a core adat kerül az erősítőre.
    Nézegettem a neten, de szinte minden képen csak a Dolby TrueHD felirat olvasható, de ha ez megjelenik, akkor a dts hd-nak is meg kellene, ha olyan jelet kép. Én még nem hallottam olyan készülékről, hogy ezt menübe át lehetne írni, hogy hd hang helyett csak dts-t ír ki.
    Egyébként egy médialejátszóval vagy bd lejátszóval ki lehet próbálni, vagy akár egy laptopot hdmi-vel összekötni a próba erejére, s akkor mit ír ki.
    Szerintem 100%, hogy csak a core adat kerül az erősítőre, a hd-és nem.
    Ami még lényeges a történetedben, hogy írod a plex használatát. Ha ezt úgy kell érteni, hogy a tévé lejátszóját használva van valahol egy plex szerver, s arról játszik a tévé lejátszója, a tv pedig hdmiARC-on csatlakozik az erősítőre, akkor viszont a plex is hiába tudja már a hd hangot kezelni, a HDDMIARC lesz esetedben a gyenge láncszem, ott nem fog kerülni hd hang az erősítőre.
    Kicsit pontosabb leírás kellene a rendszerről, de egy médialejátszó használatával biztosan kiírná az erősítő a hd hangok jelzését is.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák