Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolaas

    senior tag

    válasz Zanik #11480 üzenetére

    Nna, úgy legyen:)
    egyébként akkor jól értettem a problémát, csak sztm azért itt annyira ez nem vészes.Hát igen az tényleg gáz, ha mindeféle jelölés nélkül kijelentik, h az Onkyo jobb mozira:P De sztm nem ez itt az általános. Pl: 1312 vs 309 . Jön a kliens melyiket vegyem, ha szinte csak mozizom? Erre innen röviden vki: Onkyo jobb mozira, vedd azt. Ilyen környezetben előfordulhat 1 ilyen ajánlás.

    Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

  • tdd587

    őstag

    válasz Zanik #11480 üzenetére

    Szerintem te nem érted a topik lényegét. Ide két dolog miatt jönnek be kérdezni az emberek (ha erősítőt akarnak vásárolni). Vagy megerősítést várnak és hallani akarják, hogy igen, ezt vedd meg, vagy önigazolást/visszajelzést, hogy igen, jól választottam.

    És akkor lesz majd valaki, aki beírja, hogy nekem is yamahám van, szinte már tesók vagyunk. Vagy vegyél denont, azzal nem lesz bajod, jó lesz zenére. És utána visszajön, beírja, és lesz 50 denonos tesója mindjárt.

    Amit te szeretnél (?) az meg úgy nézne ki, hogy hallgasd meg a kiszemelt márkát, mert mindnek van egy saját hangkaraktere, ami vagy tetszeni fog vagy nem. (Lefordítom: minden ilyen kérdésre az lenne a válasz, hogy hallgasd meg. Pont.) A kezdők általában viszont nem tudják mit akarnak, nincs referencia a fejükben, tehát iránymutatás kell, hogy mit is hallana valójában.

    Ezek általánosítások viszont a fenti két problémára pont megfelelők.

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • andorra

    őstag

    válasz Zanik #11480 üzenetére

    Elég jól érthető a felvetésed és megpróbálok rá válaszolni, nem mintha én lennék az illetékes, majd megírja más is a véleményét, ha akarja.
    Alapvetően nehéz helyzetben lehet, aki csupán ennek a fórumnak néhány bejegyzése alapján szeretne tájékozódni. Kellenek saját támpontok és saját tapasztalatok. Ha ilyeneket valaki fáradságos munkával nem szerez meg, gyakorlatilag teljesen el van veszve. Valóban nagyon sok tényező befolyásolja egy rendszer megszólalását ahogy írtad, de ezek közül néhány dominánsan érvényesül, mások, viszont csak a rendszerek finomítására alkalmasak, pl. a kábelezés. Tehát, ha egy készülék típusról egy tapasztalt tesztelő, akinek jók a lehetőségei arra, hogy sok készüléket kipróbálhasson, azt a következtetést vonja le, hogy egy adott készülék mondjuk jobb zenére és más vélemények is egybecsengenek ezzel, akkor az nagy valószínűséggel más rendszerekben is beválhat, attól függetlenül, hogy a rendszer egyéb elemei eltérnek.

Új hozzászólás Aktív témák