Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Turbo73

    tag

    válasz #03969024 #10320 üzenetére

    Az egyenfeszültség sohasem szinuszos. Az egyenfeszültség egy négyszög jel, ha oszcilloszkópon nézed. A négyszög teteje, amikor van feszültség, az alja amikor nincs. A szinuszos az a váltakozó feszültség, persze a valóságban az Elmű betáp oldalon csak szinusz 'szerű' valami van, egy csomó zajjal. Ezért is érdemes hifihez tápkondícionálót használni.

  • #09634560

    törölt tag

    válasz #03969024 #10320 üzenetére

    Hajaj.. ;]
    Max a lüktető egyenáramnak lehet szinusza amikor a feszültség időben változik, attól mindenképp pozitiv és negativ irányú marad, mig a váltóáramnál megfordul az irány is.. És leeht a táp effektiv értéke 40 volt mellett -40 volt de akár lehet-58 vagy +58 is a váltóáram max értéke 40 volt egyenramúnak megfelelő táplálás mellett a váltóáramú áramkör max fesz. érték, mert akkor un visszairányu feszültség is van jelen, épp ezért váltakozóáramú. És valóban van kevert áram pl rádióadóknál ahol van egyen-és váltóáramu összetevője is. de ezt is váltakozó áramnak titulálják, csak hosszabban van a felső, mint az alsó régióban a szinuszhullám. És a váltóáramnak miért ne lehetne negativ összetevője? Mikor a z elektronok iránya épp a föld felől indulnak a 0 felé? Vagyis forditottt a polaritás..
    Eyenáramú mágnesszelepet valóban mindegy hogy kötsz be, a un. balkézszabály szerint csak a mágneses mező irányát határozza meg tehát a mágnes egy ferromágneses anyagot mindenképpen vonzani fog.És akárr váltóáramra is kötheted, mindenképp vonz egy elektromágnes egy ferromágneses anyagot, igy tol vagy huz kiépités szerint, és megszakadáskor elenged amikor rugóerővel áll helyre.
    Turbo73: lüktető egyenáramnál lehet szinusza..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák