Új hozzászólás Aktív témák

  • nebulo5

    senior tag

    válasz Toobee #50434 üzenetére

    Néhány évvel korábban, mikor ismét elkezdtem zenehallgatással foglalkozni, hogy minél kevesebb "bukó pénzzel" ússzam meg a számomra financiálisan megengedett keretből, a legjobb hangminőséget, elkezdtem olvasgatni külföldi (majd később hazai) fórumokat. Számos helyen bukkantam olyan fórumtémára, ahol kitárgyalták a "villásdugó megfordítást", hangsugárzó kábelek, összekötő kábelek és zavarszűrők áldásos és kevésbé áldásos témáját. Alapból, olyan manus vagyok, aki inkább a látott vagy hallott dolgokban hisz, és bizony, nem kis adag szkepticizmussal olvasgattam a hozzászólásokat! Az adok/veszek topicokban, előfordult velem, hogy amikor 100 - 130 ezer/méter hangsugárzó kábel hirdetés linkjét megnyitottam, önkéntelenül a hivatkozást olvastam el, hátha csak egy humor/vicc oldalt nyitottam meg! ;] Amikor néhány hét után, láttam, hogy a bazidrága kábelek mégiscsak elkeltek, első gondolatom az volt, hogy vannak ostoba emberek, akiknek a pénz nem számít, és nagyzolási mániából, kiadnak egy valag pénzt, értelmetlen dolgokra!
    Mégis, az első konklúzióm ellenére, továbbra is szorgalmasan bújtam a "szakirodalmat", mindenről ami a "jó hanggal" kapcsolatos. A fórumokon fellelhető vélemények, tapasztalat leírások, csak irányadóak a zenei hang otthoni minőségi megszólaltathatóság "rögös, buktatókkal teli útján"! A személyes tapasztalatszerzés elkerülhetetlen tényező azok számára, akik tudni akarják/szeretnék, hogy mit lenne jó, mit akarnának hallani a saját rendszerükön. A személyes ízlésüket is beleötvözve. Az első hallgatózásom, egy mai napig kedves barátom révén történt meg, akit az élet más területén végzett tevékenysége révén ismertem meg. Mint kiderült, mai állás szerint, már évtizedek óta foglalkozik hangtechnikai ketyerékkel (és ami lényeg: zenehallgatással!). Ekkor jöttem rá, hogy a zeneszeretetemen kívül, minden egyéb hiányzik belőlem, hogy akár csak sejtsem is, mik azok az elvárások részemről, hogy a meglévő mini hi-fi tornyomtól elinduljak a számomra optimális zenei hang megtalálása felé.
    Gondolok itt az elvárásaim "szakzsargon" kifejezhetőségére, vagy az éppen hallgatott zene milyenségének leírására, vagy a hallgatott rendszernek a gyenge láncszemét legalább szavakkal el tudjam mondani. Az is egy sikerélmény számba menő fordulat, amikor a saját zenei ízlésemet kizárva, a számomra "nem oly kedves, vagy éppen irritáló műfajt" hallgatva, a helységben hallható hangról tudok neutrális konklúziót/véleményt mondani.
    Mindezzel, csak azt szeretném vázolni, hogy semmi gond nincs azokkal a zeneszerető emberkékkel, akiknél már hosszú évek óta szól otthon a zene, akár kedvteléssel megelégedettséggel hallgatják! De ha csak addig nyújtották "hobby-juk" határát, hogy régóta zenét hallgatnak, akkor a fórumokon témaként felmerülő "ezoterikus", "misztikus" jelzőkkel (akár) illethető témákhoz ne szóljanak hozzá trollkodó hangnemben! Nem baj, ha nem tudják meghallani a saját, vagy éppen fórumtársuk rendszerén a negatívumokat, pozitívumokat! Hallgassák csak a zeneszámot azért, mert az abban szereplő hangszerek és azokat megszólaltató zenészek/előadók virtualitása/művészete tetszik nekik! Mert meggyőződéssel merem állítani, hogy a zenei hangokat és az azok adta összességét a zenét, tanulni kell hallgatni. Nem gond, ha ezt nem tudják, de akkor NE mondjanak véleményt! És ettől már csak hatványozottan rosszabb, ha mindezt meggyőződéssel, trollkodva teszik! Ha csak a hozzászólásaikat szaporítva, "titulus huszárkodnak" akkor inkább csak zeneszámokra előadókra hívják fel mások figyelmét! A titulusuk előbb - utóbb meglesz! ;]
    De ha még szkepticizmussal, iróniával és arroganciával fűszerezett "állításaikat" alátámasztandón a témához csatlakoztatható iskolai végzettségüket sem átallják feltüntetni, akkor a postjukból, csak az intelligencia szintjükre/agyi csökevényességükre lehet első lépésben asszociálódni...
    Ha az ilyen fórumtársak mégis leküzdhetetlen kényszert éreznek vélt igazuk/nézetük igazolására, akkor vegyék előbb maguknak a fáradságot, és menjenek el hallgatózni, vagy otthoni rendszerük segítségével tapasztalódjanak.
    A kissé hosszúra sikeredett "szómenésem" remélem értelmezhető, és akinek nem inge, az ne vegye magára! A "többiek" meg, akár fel is öltözhetnének már... ;]

    Üdv: nebulo

Új hozzászólás Aktív témák