Új hozzászólás Aktív témák

  • N.GÁBOR

    aktív tag

    Sziasztok!

    5.1 házimozi erősítő vásárlásához szeretnék tanácsot kérni. Bocsánat, ha kicsit konyhanyelven írok. :)

    Jelenlegi helyzet :
    - 5.1-es régi aiwa erősítő (AV-NV30)
    - center+4 hangszóró
    - f6500-ös Samsung tv
    - multimédia pc mint lejátszó
    - amazon fire tv stick mint lejátszó

    Csere oka:
    - Az olcsóbb szett ellenére ez a minőség szinte elég, bár jó lenne ha nem pattogna az erősítő a csatornák közötti váltásnál és nem lenne túl erős alapzúgása.
    - mivel Ausztriában élünk egyre gyakrabban nézünk az amazon videótékájából filmet az erre optimalizált fire tv-vel. Ez a tv-re van csatlakoztatva, de mivel a samsungok többsége (köztük a miénk) külső lejátszóról érkező 5.1-es hangot csak sztereóként továbbít, így nincs 5.1 ebben az esetben. TV-t nem szeretnék cserélni, meg amúgy is az erősítő a rendszer leggyengébb eleme, így arra gondoltam azt cserélném le. Természetesen olyanra amin van HDMI és leveszi a hangot és továbbítja a képet, így megoldódik a gond.

    Kiszemelt:
    - eddig úgy gondoltam hogy vennék egy újat 250-300 eur/ 90.000 Ft-ig - tudom ebbe kb csak az Onkyo TX-SR444 fér bele - , de most a használtpiacon jött egy Onkyo TX-SR308 jó áron. Végülis ez is elég lehet talán. Nektek mi a véleményetek?

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Üdv
    Gábor

    May the force be with you!

Új hozzászólás Aktív témák