Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBéci

    legenda

    válasz #48613632 #14132 üzenetére

    Ismétlem, aki igényes a hangminőségre, bottal sem piszkálja meg a szinkront. Másképp fogalmazva, kerüli, mint ördög a tömjénfüstöt.
    Az nem mérvadó, hogy mit, hányan "kölcsönöznek", mert a döntő többség laptopon, tableten nézi a filmeket, esetleg a TV beépítettje játssza le, de hangrendszer nincs hozzá, itt pedig házimoziról beszélünk.
    Az szerintem még véletlenül sem állja meg a helyét, hogy egy sztereó rendszer szubláda nélkül "halott mozira" Te még nem hallottál jó sztereó cuccot. Simán meg tudja remegtetni alattam a kanapét.

    5.1-ben csak az olyan keverésű koncertfilmeket szoktuk hallgatni.

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • Dorian

    félisten

    válasz #48613632 #14132 üzenetére

    "A szinkron, minden hibájával együtt, máig a legjobb megoldás a fimnézésre, egy magyar, angolul nem beszélő számára"
    Nem értek egyet. Ha nem tudunk jól angolul, akkor még mindig lehet annyira jól és gyorsan olvasni-tudni, hogy ne vonja el a figyelmet. Amúgy is van csomó skandináv, koreai, francia film, ahol amúgy is csak a felirat jöhet szóba.

    "De a publikum még mindig szinkronos filmeket néz. Nézd meg, hányan kölcsönöznek ki egy-egy eredeti nyelvű filmet, pl a magról. Az egy jó statisztikát ad vissza"
    Nem ad jó statisztikát. Én kivétel nélkül magyar hangsávval is ellátott filmeket kölcsönzök, és majdnem mindig eredeti nyelven nézem. Miért? Mert így mindig ott van mellette a magyar felirat és nem kell külön keresni hozzá.

    "Az erősítőm, egy VSX817, a HD hangokat stereoként adja ki."
    Ott vmi beállítási probléma lesz.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Új hozzászólás Aktív témák