Új hozzászólás Aktív témák

  • vadkörte

    addikt

    Hello!

    Gyors és 100 Ft-os kérdés:
    A Dell Optiplex FX160 (sajnos csak INTEL Atom 230 a 330-as jobb lenne, az már dual core) vékonykliens mennyire lehet alkalmas home DIY NAS építésére?
    Egy NanoPI Neo2 alapú miniNAS-t terveztem építeni. (64 bites ARM 4x4 cm-es SBC + 2,5"-es SATA HDD-t fogadó alu ház)
    Jobban utánaolvasva a harmatos teljesítményre panaszkodtak, igaz "szárazon" (HDD nélkül) kb. 16E Ft-ból kijönne, HDD meg van. ARM alapú Openmediavault-ot tennék rá
    Közben elkezdtem nézegetni a vékonyklienseket és egész jó áron találtam a fenti típusból párat. Szerencsére ez típus már 2 SATA potos (az egyik normál, a másik adat+táp) így a HDD mellé csak egy kis SSD kellene rendszernek memóriában meg 2x1 GB, vagy 2x2 GB-ot tennék. Szintén Openmediavault menne rá.

    A cél:
    2 db PC (asztali + notebook) 1-néhány db telefon (esetleg tablet) és egy RPi2 médialejátszó kiszolgálása DLNA-n, Transmission és néhány szolídabb Rsync job futtatása.
    Elsősorban hálózati médiatár és minimális szintű fileserver funkciókat látna el, addig, amíg nem tudom megépíteni az utódját, utána meglátjuk mi lenne a sorsa...

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák