Új hozzászólás Aktív témák

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz akipapi #67347 üzenetére

    Igen a táp is vizezve van hűtve.
    Egészen pontosan a kapcsoló elemek hűtőbordái mentek a kukába.
    Kettő (azt hiszem) 2mm vastag rézlemezre felfúrtam az eredetileg a bordán levő alkatrészeket, majd erre a lemezre került ha jól emlékszem 4db 6-os rézcső (réz fékcső), amiket összefenekeltem. (bocsi, de tizensok éve építettem a cuccot).
    A táp nem teljesen lett vizes, mert a panelban van még jópár alkatrész aminek kell a levegőhűtés.
    A venti a táp alá kívülre került, a tápon belülre a venti magasságában (KB a táp doboz középvonalában) pedig egy terelő lemez van, ami a 7V-ról működő venti levegőjét a táp végébe tereli, ahol aztán az alkatrészek között, a terelőlemez felett kiáramló levegő hűteni tud mindent amit nem lehet vízzel hűteni.
    Pl trafó, alaplapba forrasztott ellenállások, diódák, kondik, STB... Lényegében minden ami nem volt a két nagy hűtőbordán, de melegedhet.
    Annó csináltam egy rakás képet a cuccosról, de lövésem sincs merre lehetnek.
    Megpróbálom előkeríteni, és belinkelni ide őket, de nem ígérek semmit.

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

Új hozzászólás Aktív témák