Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacos001

    senior tag

    válasz benfolds #167373 üzenetére

    2021 Január-Április
    - idősotthonok lakói (számuk: 1 millió)
    - 80 év feletti emberek (számuk: 5,4 millió)
    - különös fertőzési veszélynek kitett egészségügyi személyzet (ide tartoznak: a sürgősségi osztályokon, a COVID állomásokon dolgozók, a veszélyeztetett betegcsoportokkal szoros kapcsolatban álló (pl. az onkológiai vagy a transzplantációs osztályokon dolgozó) klinikai személyzet, az ambuláns vagy bennfekvő idősgondozás ápolói (számuk: 1,2 millió)
    Összesen: 8,6 millió ember ebben a csoportban

    2021Május-Július
    - a 75-80 év közöttiek (számuk: 4,1 millió)
    - fertőzési veszélynek kitett egészségügyi személyzet (számuk: 1 millió)
    - otthonokban elhelyezett demenciás és szellemi fogyatékos betegek és gondozóik
    Összesen: 6,7 millió ember ebben a csoportban

    2021 Augusztus-Szeptember
    - a 65-70 év közöttiek (számuk: 4,8 millió)
    - előzetes megbetegedésekből eredő mérsékelt kockázattal rendelkező emberek és a velük nagyon szoros kapcsolatban állók, a fent még nem említett egészségügyi személyzet (300 000)
    - pedagógusok (800 000)
    - nevelők, óvónők (600 000)
    - kényes területeken foglalkoztatottak (szezonális munkások, postai vagy áruelosztóhelyeken, a húsfeldolgozókban foglalkoztatott dolgozók) (400 000)
    Összesen: 6,9 millió ember ebben a csoportban

    2021 Október-November
    - a 60-65 év közöttiek (számuk: 5,5 millió)
    - az országos, ill. tartományi kormányzatok személyzete, a kiskereskedelemben dolgozók (számuk: 3,1 millió)
    - a közélet infrastruktúrájának működését biztosító dolgozók (rendőrség, tűzoltók, a katonaság, a tömegközlekedés, a szemétszállítás, stb. dolgozói, összesen 800.000 személy)
    Összesen: 9 millió ember ebben a csoportban

    2021 Decembertől!....
    Valamennyi, Németországban élő, 60 évnél fiatalabb személy
    Összesen: 45 millió ember ebben a csoportban

    Szóval ez a terv. 2021 is kuka, nem csak itt. Sok helyen.

    Az meg, hogy mekkora itt az oltáskedv...nyilván láttam a magyar bohócmédia irományait is erről a 2/3ról...szeretnék ha annyi lenne. Közelében sincs.
    Majd változik...Mindenki vár.
    Vár, hogy aki kérte és be is döfték neki, mit mutat a szitu..

    Én leszaromaz egészet, csak beirtam (bemásoltam részben) neked.
    Németül is bedobjam? Jaaaaaa. itt élek azé... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz benfolds #167373 üzenetére

    Erről elmélkedtünk nemrég "kis" összefoglaló:

    Jelenlegi tudásunk szerint:
    -A koronavírus a fertőzések 80%ban nem produkál orrfolyásnál komolyabb tüneteket.
    -Ez a vírus ahogy sok másik erősen szezonális.
    -Megfelelő immunrendszer esetén aki egyszer elkapta az vagy újra nem kapja el vagy sokkal enyhébb tünetekkel átvészeli.

    Én a magyar adatokból indulok ki azokra van nem csak szám szerint vmi rálátásom. Az arányok gondolom Német/US/Frben is hasonlóak.
    MO eddig volt 317K igazolt fertőzöttünk. MOon csak a komoly tüneteseket szűrik tehát pl egy sima orrfojásos hacsak nincs mellette direkt kontakt covidos nem. Az év első felében ráadásul erre se volt kapacitás. A 80%ból minimum 5*317K=1.5millió akik eddig már elkapták a koronavírust. Ez minimum szám a valóságban ennél sokkal többen lehetnek MOon ld a fenti egy orrfojásra nem kapsz kovid tesztet. Merkely 3hete 2millió+ra tette. [link]

    Ha május közepéig nem ül el a járvány és marad a napi 4K új kiszűrt fertőzött az 600K kiszűrt fertőzöttet jelent. A fenti 80%al ez azt jelenti, hogy még 3millióan kapták el május közepéig a fertőzést. Ekkora MOon minimum 4.5millióan estek már át rajta. Lakosságra minimum 45%. Ez a minimum 45% már nincs olyan nagyon messze a 60-80% közöttire tippelt nyájimmunitástól. Ha nyáron a kovid nem szívódik fel őszre oltással együtt már a lakosság arányosan ~75%nál járunk. Ha szezonális ami erősen valószínű akkor viszont nyárra felszívódik. Ekkor szeptemberre az idősek = 65év felettiek 100% valószínű beoltásra kerül. Itt fontos, hogy ők a legkevésbé átfertőzödött csoport viszont messze ők a legveszélyeztetebbek. Ebben a pillanatban ott vagyunk, hogy a nyájimmunistás minimuma lényegében megvan (60%) másrészt nyár vége van nincs aktív fertőzöttünk és a legveszélyztetettebb réteg 100% oltott. Ez alapján ha ahol nem gond megy a HO, maszk marad, megy egy nagyon komoly kontakt kutatás... szerintem túllehetünk ezen az egész horroron.

    Szóval ha megfelelően kezeljük őszre vége vagy minimális korlátozások mellett vége lehet a horrornak.

    A fenti gondolatmenet nem vette figyelembe, hogy ahogy az átfertőzöttség egyre emelkedik úgy egyre kevesebben kaphatják el így április max májusra már szerintem nem lesz a jelenlegi őrület. Ez nagyon fontos lenne mert baromi gyorsan be kéne indítani az EÜ normális működését mert rengetegen meg amiatt fognak meghallni mert nem volt "mamográfia". Meg amúgy se bírja már senki, hogy heti 100h+kat dolgozik.

    Aztán lehet nem lesz igazam. Itt van az új szuperfertöző covid törzs. Ha az beüt már nyárra meglehet a nyájimmunitás és vége. Persze közben rengetegen fognak meghallni. Meg az is lehet inflenza szerű lesz és mégmagasabb halálozási arányokaat produkál egy új törzs. Hiába estél át rajta vagy kaptál oltást jön újabb törzs és indul 0ról az egész. Ebben az esetben isten óvjon minket mert a jelenlegi szigorú vonalon "soha" nem lesz vége.

    Kicsit összecsapott lett, egy fél este beszélgetését foglaltam össze és végülis off is.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák