Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    Mérleget kellene vennünk és már 8Kért vannak amik testzsírt is mérnek adja magát az ötlet, hogy akkor már ilyet kéne venni.

    Van ebben valakinek tapasztalata? Milyet Hol?

    btw én eboltban ezt néztem, erre 3év a gari. [link]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    multivitamin komplexből jelenleg mik a legjobb vagy legajánlottabbak? Eddig a scitech mega daily one ment.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Ed3r_X_ #166823 üzenetére

    Tudok olyanról aki 14nap után kapta meg az eredményt. Teszt után még 3 napot dolgozott aztán annyira beteg lett, hogy tíz napot volt táppénzen azt mondta majd meg döglött de korházba nem akart menni... aztán megint dolgozott... és megjött az eredmény, hogy pozitív. És akkor karantén.
    Ez így teljesen komolytalan, vicc és semmit se ér a szűrés így.

    Az volt a szerencséje hogy rendesen lebetegedett különben hazament volna a 70+os szüleihez látogatni. Akik már nem biztos, hogy 10nap nagyon beteggel megusszák. Azért az nem lett volna vicces, javított volna a lelkiállapotán.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz benfolds #166836 üzenetére

    MOon több okból de elsősorban is a betegszabi/táppénzes szabályok olyan "szemetek", hogy a dolgozók 90% betegen is bejár dolgozni. Picit betegen meg 99%.
    Hasonló ok miatt viszik "kicsit" betegen is a bölcsibe/oviba is a szülők. Nagyon szarul fizet meg ha ez rendszeres és kisgyereknél rendszeres kirúgják.
    Ezek után az első 3nap picit beteg vagyok de azért bejárok dolgozniban sok csoda nincs. Ezt csinálja mindenki, ő is évek óta.

    A magyar tesztelési kapacitás ez a ~12.000fő/nap. Nem az ott dolgozók tehetnek arról, hogy nincs több. Hanem akik megszüntették a magyar járványügyet, vagy akik a nyarat nem használták ki arra hogy kiépítsék ezt a kapacitást. A kollégát meg a dolgozókat meg a magyar tvek kényszerítik bele abba, hogy ha beteg akkor is dolgozzon. Nagyon nem éri meg a TP.

    Nálunk amúgy bevezették a ha beteg vagy akkor vagy táppénz vagy HO. Erölködve de ez működik. Ennél jobb megoldásunk nincs. A legtöbb helyen viszont nincs HO.

    Nem kell csodálkozni ha a koronavírus terjed.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz benfolds #166851 üzenetére

    Sehol nem írtam kirugásokról. Nem tudom mért keverted ide.
    Ha érdekel priviben folytassuk itt off.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    xiloxra +1.

    Ha gyulladás és tünetek alapján az 2-3napon belűl érezhető lesz a javulás. Persze utána is lassan terhelni, gógytorna nehogy visszajöjjön 2* durvábban.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz aelod #166932 üzenetére

    Ez nem szteroid vagy kitudja mi van benne szuri. Nem szteroid gyulladásgátló. Ha üres gyomorra tolod le max fájni fog a hasad...

    El kell kezdeni szedni aztán HA 2-3napon belűl azonnal, erősen javul akkor gyulladás és lehet azon a vonalon tovább menni. És elég korrektül leírtam, hogy gyógytorna, pihentetés, lassú terhelés.... Véletlenül se írtam olyat, hogy szedése közben toljad az edzést.

    És mivel csak orvos írhatja fel uezt elmondta volna ő is. De mind1.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz benfolds #167367 üzenetére

    ho megyeszékhely egyik körzetében ~3-4% kapta el úgy hogy tpre kell venni, ebből a 3-4%ból 30+% kórházba is kerül. Azok fullon pörögnek, már mindenhol pl bőrklinika helyén is kovidosok vannak legtöbb dolog ami tényleg nem akut lényegében leállt, az orptoédusok is infektologusok lettek. Orvosok, mentősök, ápolók rotyon vannak nem ritka, hogy 10napokat bent vannak napi 12hban vagy, hogy egyhuzamban tolnak 36ht.
    Ahol a családban egy vki elkapja ott azonnal szeparálni kell különben nagyon könnyen végigmegy a családon. 65+ különösen veszélyeztetett de fiataloknál is csúnyán beüthet.
    Én azt mondom aki teheti ne kapja el. HO, maszk, otthoni edzés, parkban futás... Nyárra sztem visszaszorul, és őszre az oltás+nyájimmunitás miatt 99%/remélem vége ennek a horrornak.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz benfolds #167373 üzenetére

    Erről elmélkedtünk nemrég "kis" összefoglaló:

    Jelenlegi tudásunk szerint:
    -A koronavírus a fertőzések 80%ban nem produkál orrfolyásnál komolyabb tüneteket.
    -Ez a vírus ahogy sok másik erősen szezonális.
    -Megfelelő immunrendszer esetén aki egyszer elkapta az vagy újra nem kapja el vagy sokkal enyhébb tünetekkel átvészeli.

    Én a magyar adatokból indulok ki azokra van nem csak szám szerint vmi rálátásom. Az arányok gondolom Német/US/Frben is hasonlóak.
    MO eddig volt 317K igazolt fertőzöttünk. MOon csak a komoly tüneteseket szűrik tehát pl egy sima orrfojásos hacsak nincs mellette direkt kontakt covidos nem. Az év első felében ráadásul erre se volt kapacitás. A 80%ból minimum 5*317K=1.5millió akik eddig már elkapták a koronavírust. Ez minimum szám a valóságban ennél sokkal többen lehetnek MOon ld a fenti egy orrfojásra nem kapsz kovid tesztet. Merkely 3hete 2millió+ra tette. [link]

    Ha május közepéig nem ül el a járvány és marad a napi 4K új kiszűrt fertőzött az 600K kiszűrt fertőzöttet jelent. A fenti 80%al ez azt jelenti, hogy még 3millióan kapták el május közepéig a fertőzést. Ekkora MOon minimum 4.5millióan estek már át rajta. Lakosságra minimum 45%. Ez a minimum 45% már nincs olyan nagyon messze a 60-80% közöttire tippelt nyájimmunitástól. Ha nyáron a kovid nem szívódik fel őszre oltással együtt már a lakosság arányosan ~75%nál járunk. Ha szezonális ami erősen valószínű akkor viszont nyárra felszívódik. Ekkor szeptemberre az idősek = 65év felettiek 100% valószínű beoltásra kerül. Itt fontos, hogy ők a legkevésbé átfertőzödött csoport viszont messze ők a legveszélyeztetebbek. Ebben a pillanatban ott vagyunk, hogy a nyájimmunistás minimuma lényegében megvan (60%) másrészt nyár vége van nincs aktív fertőzöttünk és a legveszélyztetettebb réteg 100% oltott. Ez alapján ha ahol nem gond megy a HO, maszk marad, megy egy nagyon komoly kontakt kutatás... szerintem túllehetünk ezen az egész horroron.

    Szóval ha megfelelően kezeljük őszre vége vagy minimális korlátozások mellett vége lehet a horrornak.

    A fenti gondolatmenet nem vette figyelembe, hogy ahogy az átfertőzöttség egyre emelkedik úgy egyre kevesebben kaphatják el így április max májusra már szerintem nem lesz a jelenlegi őrület. Ez nagyon fontos lenne mert baromi gyorsan be kéne indítani az EÜ normális működését mert rengetegen meg amiatt fognak meghallni mert nem volt "mamográfia". Meg amúgy se bírja már senki, hogy heti 100h+kat dolgozik.

    Aztán lehet nem lesz igazam. Itt van az új szuperfertöző covid törzs. Ha az beüt már nyárra meglehet a nyájimmunitás és vége. Persze közben rengetegen fognak meghallni. Meg az is lehet inflenza szerű lesz és mégmagasabb halálozási arányokaat produkál egy új törzs. Hiába estél át rajta vagy kaptál oltást jön újabb törzs és indul 0ról az egész. Ebben az esetben isten óvjon minket mert a jelenlegi szigorú vonalon "soha" nem lesz vége.

    Kicsit összecsapott lett, egy fél este beszélgetését foglaltam össze és végülis off is.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Madwe #167375 üzenetére

    "az oltás fél évig jó"

    Ez honnan? Szerintem még idő se volt rá, hogy ez kibukjon, lényegében összel idultak a klinikai tesztelések azóta nem telt el fél év.

    "ha a hajlandóság már meglenne"

    Ezt a politika bármikor rendezheti. MOon is vannak a kötelező védőoltások ami után erősen növekszik a hajlandóság. gyereknél ez a pl nem mehet bölcsibe, oviba. Másnál meg a nem mehet közösségi térbe. Szoktál menni konditerembe gyúrni?
    Amúgy most az a terv, hogy őszig EÜ+veszélyeztettek+65év felettiek nagyja megkapa. Ha nem tartozol ebbe a csoportba akut nem kell félned.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz benfolds #167385 üzenetére

    "az enyhe tünetekkel átesetteknél nem alakul ki megfelelő védelem"

    Legyőzte a betegséget vagy nem? Ha igen akkor kialakult nála a megfelelő "védelem".
    Jelenleg az a félsz van, hogy a koronavírus sokszoros mutálódása esetén "inflenza szerű" vírussá válhat. Ez baromi nagy gond lenne de ebben az esetben az se segít ha vki nem könnyen győzte le. És ebben az esetben az oltás is lehet annyit fog érni mint inflenzánál.

    "tehát szerintem kár egy lassú átfertőződéssel történő nyájimmunitásra játszani"

    Összekevered. A lassú átfertöződésre azért játszanak mert ha rászakad napi 10-20K új kovidos az EÜre akkor nem lesz aki kezelje őket. (Igazából már most is durva gondok vannak lássuk be egy pl ortopéd szakorvos nem infektologus, nem pullmanologus.) És ha nincs aki kezelje őket exponenciálisan elszáll a halálozás.

    A nyájimmunitás a dolgok jelenlegi állapota alapján a folyamatos átfertöződés és az oltás miatt elöbb utobb megtörténik. Mivel nem a Kínai/ROK/Tajvani... lezárunk mindent, gyár megáll, ha egy kovidost találunk 10.000embert tesztelünk... vonal van így ha tetszik a világ "90%" a nyájimmunitásra játszik.

    @Agyrák666: 50év alatt 0.3-0.4% körül van a halálozás. Statisztikailag elhiszem ez kevés, de ha a te apád/anyád/feleséged/gyereked hal bele nem segít sokat a "csak 0.4%".

    @Soul: Részvétem. Sajnos tömegeket nem kezelnek megfelelően. Nincs hely és nincs orvos. Ezért kerülhet kovidos nem kovidos mellé. Ezért nincs kiszúrva egy perforált vakbél amibe gyerekek, fiatalok halnak meg hogy egy emboliánál talán mégegyszerübb rutin dolgot mondjak. Rutin dolgokba hallnak meg emberek és az elmaradt szűrések, nem akut műtétek... elhalasztása miatt ha vége is lesz még évekig nyögni fogjuk a hatásait. És ez is úgy jön össze, hogy emberfeletti amit az EÜben dolgozók nagyja mentöstől ápolón át az orvosokig leraknak az asztalra.

    ---
    A témából én kiszálltam, csak azért írtam le mert olyanok akik ebben dolgoznak sokat meséltek családi körben az elmúlt 1+hétben aztán gondoltam hamár téma leírom.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    "TRX...
    Lehet az elején keresnék valami olcsó funkcionális kötelet, aztán ha tetszik ez a fajta testmozgás, beruháznék egy minőségibb, komplettebb csomagra.TRX-ből.
    "

    [link] jobb felűl. 4990Ft. Ha jól látom ajtóra rakható verzió nem kell fúrni.

    Arra bőven jó, hogy valaki nekiálljon TRXezni. Ha mégse akkor szépen vissza kell csomagolni és visszavinni amíg forgalmazzák és visszaadják a pénzt. :)

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    myproteinen hogy szokott akció lenni? Már 3napja nincs... fura. :)

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    fehérjéhez visszakanyarodva hátha valaki tud olyat amelyben nincs "xantán gumi, krémesítő keverék [részben hidrogénezett kókuszzsír, sovány tejpor, emulgeálószerek (E471, E472a), glükózszirup, szacharóz, szurkalóz, Alluravörös AC..."

    Megértem ha kell bele csomosódásgátló de az izesítőket ha lehet teljesen kihagynám.
    Egy biotech Iso Whey Zero Blackat vettem ez kb rendben is lenne ha nem tömnék teli számomra fölös dolgokkal amiktől ráadásul nekem még finom se lesz. A termék amúgy nekem mint aktav sportolónak rendbe van, kb örülök annak, hogy raktak bele kreatint... legalább evvel se kell foglalkoznom.

    20.000Ft/kg ár fölé csak nagyon indokolt esetben mennék.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    Táplálkozás, fehérje, edzés intenzitással kapcsolatban lenne kérdésem.

    42éves vagyok október végén áltam neki 7év kihagyás után újra sportolni janig aktívan kardióztam decembertől egyre inkább csak gyúrok.
    Januártól aktívan gyúrok ami alatt azt értem, hogy kétnaponta teljes test kondiban =100perc. fekvenyomás, squat, deadlift, bicepsz, tricepsz, hát, láb váll.... Pihenőapokon otthon hasazok vagy kardió (lépcsőzés).
    Még nagyon lent vagyok pár napja néztem pl fekvenyomásban a maxom az 6*75kg. Persze lehet úgy is nézni, hogy december elején a 20kgs rúdtól izomlázam lett. :) Lépcsőzés is már úgy érzem jól megy pihenő nélkül tolok egy óra folyamatos lépcsőzést egy 9emeletesben. Itt egy edzés pulzus grafja. [link]

    Táplálkozás vonalon mostanra a korábbi 0hoz képest sok zöldséget be sikerült hozni, az szerintem rendben van. Vitamint szedek. Egy hónapja már +fehérjét is eszek és az a gondom, hogy sehogy se tudom összerakni a napi 1.5+gramm fehérje/testsúlykig. 85kg vagyok = 130gramm fehérjét kéne napont bevinnem. Ehez képest ilyen egy nap amikor sok fehérjét ettem:
    fehérje:
    2023.02.13
    0:30 100gramm cottage cheese 12
    9:00 1 tojás, 20gramm sajt, kis szelet kenyér 6
    11:00 1db kiwi 0
    12:00 444 gramm chilis bab, kis tészta 25
    12:15 2db narancs
    12:20 1 túró rudi: zsír: 51gramm 8.7gram, cukor 18gramm, fehérje: 5gramm 5
    16:50 kevés zab, dió, mogyoró 1
    19-21 edzés
    21:30 25gramm fehérje turmix (biotech iso whey zero black) 25
    22:30 135gramm tészta, 114gramm cottage cheese, kis rukkola, 1db tojás, pesto 15
    összesen: 89gramm

    Nem tudok ennél érdemben többet enni nem tudom ennél több fehérjét hogy tudnék bevinni. Ez is úgy megy le, hogy kenyér, tészta, rizs, cukor szénhidrát kb nincs az étkezésembe. Plusz evvel az étkezéssel már heti fél kgt hízok. Mit rontok el? Tényleg 1.5+gramm/testsúly kg lenne az ideális ilyen aktív edzéshez? Hogy a fenébe lehet ezt bevinni?

    A két naponta teljes test kb 48h pihenőt ad izomzatnak. Viszont teljesen soha nem tudom kipihenni magam. Mindig van kis izomláz, érzem kicsit fáradt combom, vállam. Ez így ok? Regeneráció vonalon elrontok valamit? Ha így van lehet jobb lenne átállnék egy osztott edzésre? pl egy hétfő: felsőtest, kedd alsótest, szerda pihenő(abs, kardio), csütörtök: felsőtest, péntek: alsótest, szombat pihenő(abs, kardió), vasárnap semmi lehet jobb lenne?

    Kalória számlálásra van valami ideális mód? Ami appot megnéztem nekem nem volt jól használható, netről, feliratról nézem le mi mennyi és írom be excelbe. Kicsit macerás...

    Remélem érthető amit leírtam.

    @ztoldy: Kösz berendeltem

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Woodslave #178968 üzenetére

    444gramm chilis bab nem elég hús?

    @benfolds: Vagy ő téged :DDD

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Orlin #179000 üzenetére

    Hogy ne csak kettő közt elmélázz: [link]
    decathlonost én anno megnéztem kevésbé volt szimpi mint a fenti.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    Vagy akkor legyünk igazságosak. Ahogy a női úgy a férfi pro bodybuilding is se nem szép, se nem egészséges, túlizmos a legtöbb nőt taszítja... és egy kis részét vonza.
    Ahogy ezek a kigyúrt nők is a férfiak egy kis részét vonzák.

    @bigmasterg Milyen magnéziumot/kombót szedsz?

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    Nekem Ízre Biotech vonalon az iso whey zero black csokisa elmegy. A biotech beef csoki-kokuszt nem tudom meginni borzalmas.
    Megjöttek elöző héten az ízesítetlen fehérjéim wpi-90 így egy hét után messze ezeknek a legjobb az ízük az íztelenségükkel. Ha rakok bele kreatint az ízesített annyi íz bőven elég nekem. Holnap lehet bele fogom kombózni a zabos, magos , kiwis reggelimbe.

    Biotech 20%os kupon pure wheyre.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    "betonos" súlyzótárcsát meg lehet venni? 4*5kgra lenne szükségem az betonosból kijönne 7500Ftból, míg acélból 22.000Ftból.
    Kizárólag otthoni használatra lenne egykezesre.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz persil #179357 üzenetére

    Szerintem egy jól hangzó semmi. :)

    Rengeteg "hard time" volt amikor utána megint jött "hard time" és megint "hard time" sött jött rá mégszarabb... Vagy ha a hard szubjektív akkor nem volt érdemileg jobb a köv 30/60év sem... és akár fordítva.

    A jaj elmondhatom dedurva meg mimár egy gyúrós topikban?

    btw csak pl kedvéért ez pl toxic? beteg? [link]

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz bigmasterg #179381 üzenetére

    Nekem minden ilyen reflex szemcsepp bajom elmúlott egy szembe kapott injekció után. :DDD

    Gondolom már holnap rohannál a mária utcába :DDD hogy injekciót szeretnél ha a szemedbe nyomnának mert az interneten azt olvastad, hogy megoldja a reflex szemcsepp gondot de el kell keserítselek ez nem lesz elég indok. :DDD

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Woodslave #179450 üzenetére

    Az a baj, hogy mindenhonnan az ennek, ebből élő jön szemben filmben, sorozatban újságban, influenszereknél. És hát aki ebből él az nem akar lekerülni a címplapról, filmből mert ő nem koxolt. Nem akar emiatt nézettséget veszteni. Hülye pl de elgondolkodtató, hogy ha ezen múlna a fenti itt ki mondana le csak annyi pénzről mit amit egy nézetebb yts influenszereknek bejön (évi 50-100milla) vagy inkább tolna (még) egy-két kúrát. Hát 50-100milláért én is elgondolkodnék rajtja... de nem sokat.
    És ezt látjuk. És ez már lejött lokál magyar B megyeszékhely vonalra is és a 18-30évesen a férfiakat annyira nem érdekli milyen a risk/reward és tolják. ÉS egy éven belűl durvában néznek ki mint akinek jobb a genetikája és 6éve ennek él. Amire a 6éve ennek élő is rápróbál...
    És pl hányan készülnek (így) a nyárra. Abban az 1hónapban néznek ki úgy. És ezt látja a 18-20...éves. ÉS hiába magyarázod egy 16-25éves titánnak, hogy ennek azért vannak erősen árnyoldalai is.
    És akkor ez a 16-25-30éves fiú vonal de a 16-25-30éves lányok is ezt látják filmben, sorozatban, infulenszernél, soundon.... És akkor itt bele lehetne kezdeni egy másik hosszú témába.
    És...
    csak kibluggyant.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Dazsar #179465 üzenetére

    Egy idő után nagyon lelassul a fejlődés, 2naponta edzek = fejből tudom. Én 7év után kezdtem újra inkább az a gond hogy új gépek vannak így nem tudom hasonlítani mennyire vagyok ott ahol 7éve.

    izomláz témához annyit, hogy olyan kemény izomlázat nehéz összeszedni ha vki folyamatosan jár. pl nekem újrakezdőként 3hónapja kis túledzésre is megvolt, most meg hiába maxolok deadlift utolsó széria utolsó emelésénél hiába esik ki kezemből a rúd mert kezem nem bírja nincs izomláz. És detto uez fekvenyomásnál.

    más: Félelmetes sebességgel jön vissza ami régen megvolt. 3hónapja fekvenyomásnál a 20kgs rúdtól izomlázam volt most most úgy hogy maxolok 85kgvel és utolsó 5. nyomást leszedik rólam nincs. Viszont már csak csigasebességgel fejlődök talán nyárra el tudnom/tudnám érni, hogy 90kgvel megvan a 8as széria és ez alig van lejjebb mint amit fénykoromban tudtam amihez szó szerint éveket kondiztam. Nagy élmény, hogy ennyire gyorsan jön vissza... csak kár lelassult. :)

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    biotechen ma "mindenre" 20%. Fehérjére is.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    állítható súlyzóról vélemény?

    pl [link]

    Gyors, helysporolós. Ha darabra nézed nem is drága.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz python1 #180098 üzenetére

    "napi szinten 1 kiló marha, 1kiló csirke, 10 tojás, minimum 1-1,5 kiló tejberizs csúszott le, meg némi feltét"

    attól hogy elolvastam híztam egy kgt... :)

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz python1 #180334 üzenetére

    172kgnál napi 2*20-30perc séta meg kalória levágása 2500 alá garantálná a heti fél-1kg minuszt.
    És neki kellene állni mert ez a súly egészségre már erősen káros. Kérdés mentálisan elég erős e. Fejben dől el.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz python1 #180353 üzenetére

    A pro testépítés 50éve tablettás/szuris. Aki 2023ban akárhogy ebből él annak a ~99% tablettás/szuris.
    Nem kell csodálkozni tippre az itt lévők nagyja én is ha kapnék 2 ciklusért 100k$tbevállalná. Ennyitől pro szinten nincs értelmetlen kockázat.

    A problémát abban látom, hogy a szuris/tablettás "pro" jön szembe mindenhol. Filmben, sorozatban, újságcímlapon, infulencernél. Szedd ezt a fehérjét meg eztazt és csináld havi 29$ért az edzéstervem, hogy úgy nézz ki mint Thor/Rock... Elképesztő átverés. A másik meg, hogy a 18-30éves fiuknak elég nagy a kockzatvállaló hajlandóságuk és egy kitudja mit lött elszúrt kúra igencsak komoly egészségügyi kockázatokat hordoz.

    És hamár itt csendben megjegyezném, hogy a 40+os férfi lakosság jelentős része életmódja miatt tesztoszteron hiányos nem ritkán ezért depressziós is. De az egész tesztosztreon stigmatizálva van alsó hatáérték nevetségesen alacsony. Mindeközben hasonló okok miatt a magyar nők ~20% szed vmit pl alacsony TSH miatt pl Letroxot.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    Hátha:
    74éves nőknek közepes csontriktkulás mellett milyen mozgásforma/ák javasoltak, ami élvezhető?
    Súly rendben van 168cmhez 61kg, vérképben minden ok.
    Jelenlegi mozgás az kimerül a kertimunkában de a kert nagy a 180nmes családi ház se kicsi egy főre és elöbb utobb váltani kéne lakásra de akkor kiesik a kertimunka ami az egy mozgás. A hölgy amúgy még napi 5-6hban dolgozik(orvos) de azt is vissza kéne vágni 4hra.

    yoga, séta jut eszembe sajnos semmi más. Egy éve kipróbáltuk a rollert csapatta is rendesen de aztán egy kis gödör/kőben megállt az egyik kerék és lett belölle egy kéztörés.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    Airfryer miben jobb mint egy légkeveréses sütő?

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz persil #180532 üzenetére

    szerintem csirkemellnél két alap előkészítés van. Ha megcsinálod onnan nehéz elrontani.
    Az egyik a brine. Sós, cukros vízben a hütőben van 10-12ht. Utána leöntöd róla, sima vizzel lemosod fűszerezed. Nem vagyok kontakgrilles de ott kb ~150Cre raknám azt még minden olaj bírja és mehet. Izés szerint 5-8perc oldalanként.
    Másik, hogy fűszeres olajban pácolod hűtőben 10h+t és utána dobod a grillre.

    Ha nagyon fűszer antitalentum vagy akkor vannak csirkepácok/fűszerek is. pl ez kellemesen pikáns[link] de sokaknak a curry jön be feleségem a mézes mustárosért van oda és persze ha grill akkor BBQ alap.

    Ahoz tehetség kell, hogy száraz/poros legyen de ha mégis sikerült akkor a végén a grillen rajk rá tejfölt/görög joghurtot ami van. Ugyanez igaz akkor is ha túlfűszerezted.

    szerk: szigorú szvsz ez is izlések pofonok és biztos vagyok benne hogy még kiscsillió modon jól el lehet készíteni.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz benfolds #180560 üzenetére

    "edig tudom, hogy elméletileg magas hőmérsékleten, rövid ideig kellene sütni, de az a bökkenő, hogy mire kifehéredik a hús (serpenyőben, csíkokra vágva), addigra pont elkezdi kitolni magából a vizet, ha meg kitolta, akkor már kénytelen vagy addig sütni, amíg el nem párolog a kurva víz. a végeredmény fasza, száraz csirkemell."

    fűszeres olajos páclével próbálkozz először. Amit fűszert linkeltem megveszed lidlben a felét összekevered ~2dl olivaolajjal vagy többel hogy elfedje az 1kg csirkemellet. Berakod hűtőbe 10h+t. Látni is fogod, hogy felszívta az fűszeres olajat a csirkemell.
    Bedobod sütőbe ~150Cre vizet kitolja de ahogy hül fűszeres olivaolajat beszívja. Nincs az az isten száraz legyen.
    De ha képes vagy a fentit is elszúrni akkor vegyél egy szuvid gépet. 4-5ht szuvidálod a csirkét elképesztő omlós lesz.

    Sima túrót nem szeretem ellenben a cottage cheese féle túrók bejönnek. De azt is variálom, ízt adok neki.

    @python1
    Tegnapi floorball. Nem jöttt össze a max 120as pulzus. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Fred23 #180695 üzenetére

    kaloriaguru alapján a képen lévő fagyi 344 gramm cukor 3000kcal.
    De ha az emlegetett általában 2.5litert vesszük az 572gramm cukor és 5175kcal. btw ez már olyan mennyiség hogy ha tejes/tejszínes a fagyi akkor nem cukorban de még fehérjében is bőven fedezi a napi ajánlott bevitelt.
    és ez csak az ebéd fagyi (a pl két hambi után)!!! :Y
    Emellett nem hízni ahoz igazi "bányászmunka" kell vagy van valami a hormonháztartással és pl éjjel lázas amikor leégeti róla a pl TSH a kalóriát. Van ilyen csak nem egészséges illetve éhinség ne legyen mert éhenhal.

    De a fél kiló méz megivása!!! talán mégdurvább. Az többségében nem víz mint a fagyi hanem majd fél kg ~411gramm gyorsan felszívodó cukor baromi magas glikémiás indexel. (Azonnal véráramba kerül a cukor.) Ilyen mennyiségtől a magyar lakosság egészséges része is rosszúl lenne. Viszonyítás képp terheléses cukornál maximum! 75gramm cukrot tartalmazó citromos vizet kell meginni és az sok, sokkal durvább mint 75gramm cukrot csokival bevinni.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz aelod #180713 üzenetére

    Mostanában nagy divatja van autophagynak. Enyhe majd kemény kalóriamegvonás. A szervezet vészüzemmódba kapcsol aminek vannak előnyös oldalai. Hosszú a téma de van róla sok tudományos írás és közérthetőbb yt video is.

    btw amikor az ország 80% elhízott, 40% csúnyán elhízott és ~30-40% magasvérnyomásos és csak gógyszerrel fog hosszabb távon élni, és detto büdös nagy gondok vannak a cukorral, inzulinrezisztenciával akkor egy okos böjtnek (keto már beindult) össztársadalmilag szerintem biztos pozitív hozdaéka lenne. Főleg mert rájönne, hogy nem kell napi 3500-4000kcalt bevinni ami hacsak nem "bányász" garantálja a 35+%os testzsírt elég a 2500kcal is amitől lemenne az 25%ra és ez magában 90%ban megszűntetné a magas vérnyomást. 20%os teszír körül pedig a magas vérnyomásososk ~99% meggyógyulna.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz KAMELOT #180723 üzenetére

    Ha ketos és reggelire betol egy szelet kenyeret akkor elsorvadt az agya mert ketos nem vagy napi szinten eszik szelet kenyeret.

    Ketonak nincs köze ahoz, hogy mennyi kalóriát viszel be gond nélkül be lehet vele 5000kcalt is vinni ami már bányszászmenyiség.

    @python1 Tudtommal kötelezővé van téve a hangszigetelés. A gond, hogy ha jó NER haver vállalkozó vagy akkor kihagyható.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz aelod #180721 üzenetére

    Szerintem a normális/nem agyament keto+fasting az egyik mód amivel le tudna fogyni az átlagmagyar. Nincs inzulin csúcs éhezés, van telitettség érzés autofágia.

    pl a sima egyél kevesebbet és sportj többet... 99%ban nem vagy csak átmenetileg működik.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Cs1csó #180730 üzenetére

    Szerintem a fő gond ami miatt nem megy az az inzulincsúcs. Ha nem ehet stresszel szarul érzi magát hát eszik megint szart. Ennek az eredménye hogy többször ezsik többet és az is szar. Az inzulincsúcs fő oka a cukor, sok gyors szénhidrát. Inzulincsúcsról jár inzulincsúcsra.

    Ketonál meg cukor tiltott és szinhidrát is erősen vissza van fogva. Az energia "nem 80 hanem 20% van szénhidrátból a nagyja zsírokból jön". Nincs inzulincsúcs sokkal könnyebben tartható a kevesebb kalória. További előny, hogy a szervezet megszokja, hogy zsírokból van az energia ha az illető fogyni akar és kalóriadeficitet csinál annyi változik hogy a szervezet nem a bevitt hanem a saját zsírt kezdi elhasználni. Eddig is ez volt. Ehez képest aki túlzottan szénhidrátból vitte be mint általában ott ez a szervezet számára sokk nincs arra beálva, hogy zsírból kéne előállítani a napi kalóriát rosszúl érit magát, rosszúl lesz.

    De ketonál egy elhízott átáll sétás zsírégetés is nagyon jól tud működni. Alapból zsírt éget akkor kicsit többet. Szénhidrátos meg rosszúl lesz inzulinja ugrál durva vágya van szénhidrátra/csokira...

    És kérdésedre válaszolva igen. Sokkal könnyebb tartani 2023ban ketoval mint hagyományossal tartani a szükséges kalóriát.

    de ez szigorú szvsz és én se értek egyet az elborult ketosokkal akik ebéd után még deszertezni se akarnak. :) Még akkor se ha lehet napi 100gramm szénhidrát mellett is élni.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz aelod #180735 üzenetére

    ha valaki érdemben értelmeset reagál és nem csak egy lozungal majd megvitatjuk. ;)

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz aelod #180739 üzenetére

    pl leírod mért hülyeség.
    Nem csak tolod a gyermekes lozungjaidat. Bocs de amennyire látom te kb erre vagy képes.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz persil #180741 üzenetére

    Nem ért egyet = jön az egy soros lozung.

    Vhol már megbántam, hogy leírtam a szerintemet szénhidrát/cukor/kalória visszafogás/keto vonalon. 10+perc volt míg összeszedtem legépeltem. Csak egy újabb egysoros lozung jött rá.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz aelod #180743 üzenetére

    Na végre.

    "Az inzulinszintnek és az inzulin érzékenységnek semmi köze nincs a fogyáshoz."

    őőőő
    Inzulin a szénhidrátok, fehérjék és zsírok anyagcseréjének szabályozásában vesz részt. A szervezet sejtjei csak inzulin jelenlétében képesek felvenni a vérből a glükózt.
    Gondolom ezek után érthető, hogy mi a gond avval, hogy leírtad azt a tévképzetet, hogy "Az inzulinszintnek és az inzulin érzékenységnek semmi köze nincs a fogyáshoz."
    Nagyon leegyszerűsített banális plda hátha. Ha valakinek nagyon alacsony az inzulinja/termelése nagyon kevés glükózt tud a szervezete hasznosítani, felhasználni. Mégegyszerübben: Kevesebb kalóriát tud elégetni. Kevésbé tud fogyni. Akkor talán mégis van köze az inzulinnak a fogyáshoz/hízáshoz?

    "A kalória egyenleg a lényeg ugyanis a fogyás egyetlen bizonyított módja a kalóriadeficit."

    Nem is vitattam soha. Csak ld egyel feljebb.

    "még cukorbeteg résztvevők között sem egyértelmű a vércukor ingadozások káros hatása ugyanis egy 2009-ben publikált tanulmány szerint az egyes típusú cukorbetegek mikrovaszkuláris szövődményeinek legfontosabb előrejelző tényezői a vércukorszint HbA1c (hosszú távú vércukorszint) voltak, nem pedig a vércukor ingadozása."

    őőőő Cukorbeteg fő gondja, hogy nem csak hogy kilő a cukra az égbe mint kb a nem cukorbetegeknél is ha pl megiszik fél kiló mézet de ott is marad. És ez a fő fond. Ezért (is) gond, hogy kevés az inzulinja. Ezért van az, hogy python megihat fél kg mézet és nem lesz érdemi baja a cukros meg fél kg méz után ha nem adja az inzulint hát lesz gond nem kicsi.

    "Ez a randomizált klinikai vizsgálat arra volt kíváncsi, hogy vajon az alacsonyabb ch (10%) bevitel II-es típusú cukorbetegek esetén alacsonyabb vércukorszintet eredményez e mint egy magasabb ch (30%) bevitel."

    Ezt így ~50+éve tudjuk. De talán már 100. és? Felhívnám a figyelmed arra, hogy szénhidrát != cukor.

    "Így láthatod, hogy a ketogén étrend nem megoldás csak divat."

    Amit leírtál abból nehezen.

    Én kifejezetten ellene vagyok a 20grammalatti ch bevitelnek olyat írtam pl hogy "Az energia "nem 80 hanem 20% van szénhidrátból a nagyja zsírokból jön". Az meg nagyon nem 20gramm.

    "Hovatovább a telített zsírokat is tartalmazó étrend inzulinrezisztenciához vezet."

    Nem csak ketonál.

    "Az a rettegett szénhidrát: a szénhidrátbevitel még a II-es típusu cukorbetegség kialakulása között sincs összefüggés (2022-ben publikált 600e alany részvételével készült 18 prospektív tanulmány alapján)."

    Ebben sincs semmit új. Ellenben az elhízás és a II-es típusu cukorbetegség kialakulása között már erős koreláció van.

    "Azonos kalóriabevitel esetén a ketogén étrend nem vezet magasabb súlyvesztéshez egy magasabb cht-t tartalmazó étrendhez képest."

    Ez is egyértelmű. De vhogy nem ment át, hogy a fő gond a cukor, gyors szénhidrát. Ami miatt beüt az éhségérzet és a 99% már megy is egy újabb kört enni. Inzulincsúcsról jár inzulincsúcsra. Elhízásra sokkal nagyobb az esély. II-es típusu cukorbetegségre is. Akinél ez nincs mert a napi kalóriájának csak "20% van szénhidrátból" cukrot alig visz be annak meg kimarad az extra kör zabálás. Alacsonyabb lesz a kalóriabevitele.

    Végezetül had idézzek magamtól:
    "ez szigorú szvsz és én se értek egyet az elborult ketosokkal akik ebéd után még deszertezni se akarnak. :) Még akkor se ha lehet napi 100gramm szénhidrát mellett is élni."

    btw másik topikban futottam össze féléve valakivel aki szerint mindegy milyen glikémiás indexű szénhidrátot viszunk be tök 8, hogy az rizsből vagy cukorból van. Deja vum van.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Fred23 #180894 üzenetére

    Nekem gugolásban az a legjobb, hogy egy gyakorlattal kb leedzem a lábam. Mindha teszton is lökne. De én lábban szerintem szerencsés vagyok 8év kihagyás fél év edzés után kb elégedett vagyok a vádlimmal, combommal míg a felsőtestemmel finoman szólva sem pedig arra nem 15percet szánok edzésenként.

    "Érdekes kérdés, hogy negatív kalórián vajon milyen változást okoznék vele?"

    Ha még nem gugoltál akkor 2-3hétig én csak begyakorolnám és nem raknák rá érdemi súlyt és ez hude sok vizet nem zavarna semmiben csak megtanulnád hogy kell. Ha teszton esetleg lökne akkor meg még segítene is.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz chop #181020 üzenetére

    Europai középkorban úgy 20-35év körül volt a születéskor várható átlagéletkor. Ebben a brutális gyerekhalálozás is benne van. A leggyakoribb nem természetes halál oka pedig az éhenhalás volt. A populáció nagyságát elsősorban az elérhető/megtermelt élelmiszer mennyisége szabályozta másrészt bizonyos időszakokban a betegségek ld pestis.

    Jelenleg europában lényegében nincs éhezés, a gyerekhalandoság közékorhoz képest marginális, a fertöző betegségek nagyját elég hatékonyan gyógyítjuk...

    "A masik osszetevo pedig a modern elelmiszeripar, ami nagyon kis helyre tud nagyon nagy mennyisegu energiat besuriteni"

    És genetikailag is a nagy kalóriára való mozudlás van bennünk. A kisgyerek meg az átlag 90% nem salátát akar enni ami egészséges hanem jobb esetben édes gyümlcsöt rosszabban only sültkrumplit és csokit. Mert az a gyerek aki a zöldségre volt rákkattanva az sokkal nagyobb eséllyel nem halt éhen mint amelyik az édes gyümölcsöt/sültkrumplit.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz aelod #181011 üzenetére

    Nálunk HO az antikrisztus volt aztán kovidnál mindha fogukat húznák elrendelték. A cég nemhogy nem dőlt össze sok minden még jobban is működött. Aztán felsővezetés rájött, hogy iroda 70%át be lehet zárni evvel havi ~1millió eurt sporolni... 3+éve vagyok HOba. 12kor megkajálok 1230-1300közt pedig ha úgy van szieszta.

    Mostanában baromi sok volt a meló de jön a nyár szabadságolások miatt belassul minden lesz napi 1-2-3h üres. Ezért vettem az állítható súlyzókat be fog férni itthon egy-egy edzés sorozat közben. :DDD

    k* yó a HO.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Speeedfire #181133 üzenetére

    "De némi taurin, aakg, citrulin stb jó lenne. De nem találtam még ilyet."

    Mik a legjobbak amiket találtál? btw koffein nálam is kizárva.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    Masszázspisztoly vonalon valakinek tapasztalata, ajánlása?
    Gondolkodok rajta de van millió féle minden árkategóriában és a csúcs amikor nézegetsz és ugyanazt árulják 20 és 40Kért is.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Fred23 #181227 üzenetére

    Esetleg mértékkel rá lehet próbálni az utifümagra is annak ~70%rost vizet szív telít.
    De csak óvatosan mert a 70% rost elég brutál. Egy nagykanálnál többel nem indítanék az tuti és rá fél liter vizet. Meg is van a reggeli. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz chop #181233 üzenetére

    Nekem ami még bevált az a tejes kávé. 1dl tej+kv jellemzően koffeinmentes. Utána megy a munka nem vagyok éhes délig. kb így oldom meg most a fogyást. Reggeli kimarad.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák