Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aelod

    veterán

    válasz S e t h #166645 üzenetére

    Ebből az a tanulság, hogy ha valami sérült vagy kellemetlen miatta az edzés esetleg fáj, nem megoldás a "pihentesd aztán jó lesz" elv.

    Aktív regeneráció kell ami nem azt jelenti, hogy train trough the pain.

    "It's simple, if it jiggles, it's fat."

  • benfolds

    őstag

    válasz S e t h #166645 üzenetére

    hm, szerintem neked máshol fáj, mint nekem. nekem leginkább akkor fáj, ha kb. egyenes kartartásban fejtek ki erőt. és nem a belső oldalon, hanem kívül. de nagyon nem is kell erőt kifejtenem, pl. van itt mellettem egy palack víz, ha azt felemelem vízszintesen, ahogy szoktam, ha inni akarok, akkor már fáj. kinyújtom a karomat, hogy kinyissam az ablakot, ahogy fordítom a nyitót, fáj. neked hogy kezdődött? mert nekem egyértelmű, hogy az ágvágóval erőltettem meg. bandázsom olyan talán van itthon, amit kesztyű alatt használtam még a rövid thai boxos kitérőm idején. a lidlben láttam ilyen könyök-, térd- stb. bandázsokat a múltkor, azok jók lehetnek? 6-8 hét rohadt sok, én is úgy voltam vele, hogy azért miért menjek el dokihoz, hogy majd azt mondja, hogy pihentessem? edzegettem, egyéb okok miatt ritkábban, de nagyjából ugyanolyan intenzitással, mint azelőtt. aztán vártam, hogy majd javulgat, főleg, hogy 1-2 heteket is kihagytam közben. de nemhogy javult volna, hanem majdnem 3 hónap elteltével szarabb, mint volt.
    én is utánaolvasgattam tegnap, de inkább csak általánosságokat találtam: gyógytorna, masszázs, lézer, szteroidok, súlyosabb esetben műtét (ha lehet, el kell kerülni).
    köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat.

Új hozzászólás Aktív témák