Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz f4lcon #58348 üzenetére

    4) amúgy is aludt

    Ne is mondd, anno így vertek telibe. Megálltam a kereszteződésnél a mögöttem jövő, meg fékezés nélkül belém csattant (én álltam) mert éppen üzenetet írt a mobilján. De a sors duplán megbüntette, mert előző hónapban mondta fel a casco-ját.

    #nincsbennetarcsi

  • diegho

    nagyúr

    válasz f4lcon #58348 üzenetére

    Ránézve az elmúlt 3 télre, azért érdekelne hányszor cserélt komplett garnitúrát az 5 hónap alatt, hiszen rengetegszer változott a időjárás, akár egy napon belül is, tehát az ideális gumi is akár napról-napra más és más volt, sőt emlékszem arra, amikor reggel még fagyban indultam el, hazafelé pedig már 18 fokban jöttem, mert a következő pár napban erős tavaszias idő volt. Ez a következő évekre ráadásul fokozottan érvényes lesz. Ahogy kinéz a helyzet a tél kb 80%-a nyári gumin lenne ideális, de lehet, hogy este még 18 fok lesz, reggel pedig már fagyott. Erre milyen gumit raksz fel? Kened a télit a melegben és lesz +4m féktávod, vagy kockáztatsz a nyárival a hidegben, hogy megcsúszol? Erre van a 4 évszakos, amikor az időjárás egy bizonyos intervallumon belül igen rövid idő alatt változik. Nincs -20 fok és 1 méter hó, sem pedig 45 fokos meleg.
    Ez az én mindent megteszek, hogy ne legyen baleset, mert mennyibe kerül a javítás, számomra pedig csak azt bizonyítja, hogy olyan autóval jár, amit nem igazán engedhet meg magának. Mellesleg a mennyibe kerül pedig nagyon egyszerűen magadható, hiszen legtöbb esetben 10% az önrész.

  • Rick4

    félisten

    válasz f4lcon #58348 üzenetére

    Mindenre gondolok, még arra is, amit te megpróbálsz ellenpéldaként felhozni. Már sokadszor írtam, megvannak a megfelelő módszerek, hogy mögötted közlekedők is a megfelelő követési távolsággal közlekedjenek, akinél nem működik, azt az 1-et meg el kell engedni...
    Amennyiben te erre még nem jöttél rá, vagy nem érzed szükségét, és csak magad elé nézel, az nem az én bajom, a defenzív vezetés ennél sokkal de sokkal összetettebb dolog, és nem kizárólag arról szól, hogy tartunk magunk előtt 10m távolságot..
    Mindennek van egy határa, főleg annak, amikor az életed egy picinyke szeletéből áldozol arra, hogy egy nagyobb szeletkével is te tudj gazdálkodni.
    Én nem szeretek se rendőrségre, se bíróságra járni, így igyekszem az élet minden területén úgy csinálni a dolgomat, hogy a lehető legkisebb kockázat legyen mindenben, és ha történik bármi is, azt mondhassam, én mindent megtettem, nem kivétel az autó üzemeltetés és a vezetés sem, más félvérról vesz dolgokat, amiket én halálosan komolyan gondolok, de ők mások, az az ő életük, és abból a pontból, ahonnan ők nézik a világot, egész más dolgok látszanak. Mindez engem abszolút hidegen hagy, pláne ha ilyen körülmények között az általad elképzelt szituációt akarod rám húzni, szerinted működik, szerintem meg nem....
    Még az is benne van, hogy minden igyekezetem ellenére a mögöttem jövő telibe ver, de az még mindig nem ugyanaz, hogy én ütök el valakit. Ahhoz, hogy a fenti feltételek teljesüljenek, nekem ez is elég.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák