Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Misi_D

    tag

    Sziasztok!

    Kérnék egy kis segítséget.
    Késői adopter volnék az m.2 nvme ssd vonalon; s egy régebbi, bő 10 éves Asrock z77 Extreme4 alaplapot (Intel i7 3770 procival, 16 GB DDR3-as rammal) bővítettem egy m.2 to pcie átalakítóval, és abban egy 500 GB-os Samsung 970evo-val - azért így, mert bár dedikált m.2 port nincs rajta, de van olyan alaplapi béta firmware, ami ezt támogatja (felrakva).
    Az lenne a cél, h az m.2-ről bootoljon a win, azonban a régi rendszer üzemeljen - azaz mozgassam át a rendszert rá.
    Jelenleg egy 256GB-os, SATA-s Intel SSD-n csücsül a win10, ami MBR szerinti (volt). A win maga már naqyon régi (még win7-ről upgrade-elt), de vinném tovább magammal, valahogy nem akaródzik a win reinstall. Addig már eljutottam, h Easeus Partition Masterrel GPT-re varázsoltam a régi SSD-t, a CSM kikapcsolva az UEFI-ben, s bootol is így a gép, ez eddig jó. Még át kellene klónozni a "teljes diszket" az új meghajtóra, a méret fixálásval.
    Viszont, ránéztem a Lemezkezelőben a GPT-re alakított régi SSD-re, és nem teljesen értem a helyzetet. Három partíciót mutat, első helyen áll a 223GB-os rendszerindító, adatokat tartalmazó alappartíció, utána egy 300MB-os EFI-rendszerpartíció, végül egy 524MB-os adatokat tartalmazó alappartíció. Nem teljesen vagyok képben a GPT-s partíciókkal, de amit eddig láttam itt-ott a neten, az alapján nekem hiányzik pl. egy recovery partíció, meg a végén lévó 524MB-osról fogalmam sincs, h micsoda (ez nyilván meghajtójel nélküli).
    Az a kérdés, hogy ezzel a felállással nem lesz gondom a jövőben (recovery nélkül)? Azaz, klónozhatom nyugodtan ezt így, vagy kellene/lehetne még ezzel valamit kezdenem/javítanom?

    Köszi előre is!

    Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

  • Misi_D

    tag

    válasz King Unique #454 üzenetére

    Köszi szépen! Igen, én is ezt a képet találtam, ebből adódott a kérdésem.
    Adtam betűjelet az 524MB-osnak, valóban ez lesz/lenne a recovery, megvan a mappa, a wim fájl. Már csak azt nem értem, miért nem annak írja a lemezkezelő...
    Az MSR hiánya okozhat gondot? Ha jól értelek, akkor nem igazán, mert akár ez el is maradhat.
    Azt kellene valahogy kitalálnom, hogyan tudnám a régi rendszert a fenti kép szerint átmigrálni az nvme ssd-re.

    Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

Új hozzászólás Aktív témák