Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    válasz net84 #493 üzenetére

    én átolvastam most a rendeletet, szó nincs benne csomagolásról (kivéve zene, szoftver), mint az elállási jogot ütő dologról. mellesleg nincs is értelme a csomagolás felbontását tiltani, hisz pont azért van a 8 nap indoklás nélküli elállási jog, mert nem tudod kézbe fogni, nem tudod esetleg kipróbálni, nem tudod működés közben megnézni a terméket. És az most mindegy, hogy sok klasszikus boltban sem, mert az is nagyon helytelen.
    megnézten valamit a depo-n, és 3 boltból 3 kikötötte, hogy csomagolást nem lehet felbontani. Én meg nagyon szívesen panaszt tennék ezek ellen, ha tudom, hogy lehet valami következménye. ha képtelen betartani a jogszabályokat, akkor legyen szíves nem árulni interneten. Bírom az ilyen kereskedőket. Az internet plusz vásárlókat jelentő potenciálja kell neki, de a speciális szabályok már büdösek. És ezek nem csak maguknak ártanak, mert normális ember így nem vásárol tőlük, csak ha tudja, hogy amit vesz, az tutira megfelel neki, hanem az egész internetes kereskedésnek is, mert ha az éppen próbálkozó vevőjelölt olvassa ezeket a feltételeket, akkor lehet, hogy az egésztől elmegy a kedve.

    mod: az eredeti csomagolást a rendelet is előírja, sőt azt is joggal várja el a kereskedő (és ha jól emlékszem a rendelet is előírja), hogy ne cibáld szét a csomagolást.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák