Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mukibuci

    MODERÁTOR

    válasz Vertigo18 #28419 üzenetére

    én majd a spar-on vágok neki. valahol 4:30-4:45 között jó lenne be is fejezni :D idő és nem pace ;]

    Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Vertigo18 #28419 üzenetére

    Én október 29-re vagyok benevezve, de fosok, mint a lakodalmas kutya. Mukibucihoz hasonlóan én is úgy vagyok vele, hogy csak legyen meg, ne kelljen szégyenszemre kiállnom.

    Minap meghaltam egy hosszú futástól, 27k után egyszerűen nem bírtam tovább futni. Pulzus 170+ folyamatosan, séta is csak 150-160 körülre vitte le (egész addig elvoltam 150-155 között. Utána még 2km séta közben győzködtem magam, hogy menni fog, de ott leállítottam az órát, és leültem kicsit, mert különben úgy szednek össze az út széléről. Onnét még 2 km séta volt hazáig, volt időm átértékelni a maratoni terveimet.

    A tanulságok:

    1) 6 deci víz, meg egy cerbona szelet frissítésnek ekkora távra lófasz.
    2) 6:30 alatti tempó kicsit merész lesz 42 km-re. Célszerű lenni aerob zónában maradni, akármit is jelent ez tempóügyileg.
    3) A bioritmus nem játék, valószínűleg az állandó hajnali 3-as kelés, amit csak délutáni 2 órás szundikálással lehet bírni olyan szinten átállított, hogy délután 1-2 között szerintem a szervezetem lekapcsol, és követeli az alvást.
    4) Van még mit fejlődni...

    A megoldási intézkedések:

    1) Vettem egy második ivós hátizsákot is. Az első a hosszú futáson páromon volt, ő le is tolta belőle a másfél litert, le is ment neki a tervezett 32km-t az ismerősökkel tovább futva 3:32 óra alatt. Mondjuk kardióban ő mindig jobban bírta (bírja), nála általában fiziológiai problémák vannak bizonyos táv után (térd, csípő, boka, izomgörcsök), illetve a tempó nincs neki kiépítve. Zselét, banánt én vagyok a hülye, hogy nem vittem, a szőlőcukor is ott röhögött a zsebemben, de mire betoltam, már túl késő volt.
    2) Megegyeztünk párommal, hogy aki 6:30 alá mer menni maratonon, az ki lesz tagadva a családból. Valószínűleg úgyis együtt futunk majd, szóval fogunk tudni figyelni egymásra.
    3) Maraton előtti héten szabin vagyok, igyekszem átállni valamennyire nappali üzemmódra, szerintem direkt betervezek majd könnyű kocogásokat azon a héten az alvós időszakra (1-2 között indulva).
    4) Következő heti hosszú futásnál párom leállt félmaratonnál (ez is volt a terv), én csináltam egy 27,5-et. Nem mondom, hogy friss voltam a végére, de határozottan jobban ment. Igaz, volt nálam bőven víz (már az új zsákkal futottam, ugye), illetve 10-nél, és 17-nél lement egy-egy zselé is. Maratonon is valószínűleg valahol itt kell őket tolni, meg utána folyamatosan kb 6-7 km-enként, gondolom. Most vasárnap még egyszer nekiesek a 32-nek, ezúttal óvatosabban (tempó), és főleg kicsit korábban kezdve. Utána hétvégén (15-én) egy szezonzáró félmaraton (verseny, de célnak csak annyi, hogy a 2 óra lehetőleg legyen meg), aztán több hosszú már nem is nagyon fog beleférni. Gondolom verseny előtti hétvégén félmaratonnál hosszabbat már semmiképpen ne erőltessek, még maraton-tempóban (azaz nagyon lassan) sem.

    Szóval, amint a fentiekből is látszik, készen nem vagyok a maratonra, de adok azért neki egy esélyt, lélekben azért felkészülök rá, egyrészt, hogy nagyon fog fájni, másrészt, hogy van rá esély, hogy nem fogom bírni...

    Ja, a Garmin prediktora szerint 3:40 alatt simán letolom. :DDD Páromnak 3:20-at ír, valószínűleg a folyamatosan jobb pulzusa miatt. :U

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák