Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Gyurci97 #7449 üzenetére

    Szia!

    Elektromos fűnyíró az egy nehéz terep. Én is írtam 1* értékelést a 4120-ról, biztos hogy nem vennék olyant a helyedben. ;) Amíg működik addig klassz gép. Nekem javították gariban, 2x már volt náluk, most megy vissza harmadjára. Nem nagyon sikerül megjavítaniuk... vagyis.. de, csak sokkal gyengébb most, mint mikor megvettem. Nevetséges.

    Elektromos fűnyírónál számomra az lenne a szempont hogy ne ékszíjas gép legyen. Indukciós motorral szerelt gépet meg nemigazán tudsz már venni. Az Agrimotor elméletileg mindegyik fűnyíróját ilyen motorral szereli, nekem is van pár belőle itthon, de állítólag az új gépekbe mégis megkotlik a motor és már nem annyira jó az a motor amiket szerelnek bele. Nekem ilyen 10+ éves gépek vannak itthon és azok nem haltak le. Volt egy pár éves Agrimotor, az meghalt nálam is. Így az Agrimotort se tudom ajánlani. Más gyártó viszont nem gyárt már tudtommal indukciós motorral szerelt gépet. Illetve az Agrimotor annyira nem tölti meg jól a tartályt, emiatt se ajánlanám.

    Makitának is volt ilyen (aszinkron motoros) gépe, sajnos 2023-as évtől a Makita már nem foglalkozik a vezetékes fűnyírókkal, így az a modell már nem kapható. Az ELM4620/4621 volt indukciós motorral szerelt, ezeket már nem lehet kapni, sajnos. Egyébként nem is ajánlom ha Édesanyád is szempont. Nekem van kettő ilyen gépem és hát majd 30kg illetve ha megtömi a fűgyűjtő tartályt akkor nyilván még sokkal nehezebb.

    Anno kérdeztem a Husqvarna-t is a vezetékes fűnyírójukról, az övék is ékszíjas. Úgyhogy.. Olyan gépet meg én nem vennék. Idő kérdése minden, és kuka lesz a gép.

    Lehet hogy a helyedben valami akkumulátoros vonalon kezdenék el gondolkodni, bár a 150 ezer forint nem tudom hogy mire lehet elég. Tavaly vettem egy ilyen Dewalt-ot, el is adtam. 2x5Ah akkuval 20 percet bírt, ami számomra nagyon kevés volt. Szóval nem igazán tudom mi a jó megoldás.. Írod hogy nem nagy a terület, ezért tudnám ajánlani az akkumulátoros gépet. Itt csak annyi a hátrány hogy azért nyírni kell a füvet és nem szabad meghagyni túl nagyra mert akkor az akkus gépnek is megnehezíted a dolgát és lehet hogy 2 akkuval már nem fogod tudni lenyírni azt a területet.

    Én ekkora területre benzinest biztos hogy nem vennék. Esetleg inkább egy ELM3320-at venni, és belekalkulálni hogy nem az örökéletre tervezték, de legalább annyira nem rohadt drága.

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Gyurci97 #7457 üzenetére

    Hát azt az ELM4621-et ha jó állapotban van akkor én simán megvenném. Nehéz a gép, de a 4620 és 4621 között pont az a különbség, hogy a 4621 az önjáró. Így ha nehéz is a gép, az önjáró segít. Ugye azon nem 1 kar van hanem 2, és mindkettőt ha lehúzva tartod akkor a fűnyíró önjáró és hát érdemben könnyebb kell hogy legyen a munka vele. Nekem nincs tapasztalatom a 4621-el, de vannak páran akik azt mondják hogy túl gyors az önjáró és kapkodni kell a lábad utána, sajnos a sebességet nem tudod állítani. Illetve ékszíj hajtású, de az ékszíjat lehet cserélni szóval szerintem nem akkora hibafaktor.

    A LIDL-s cuccokhoz annyit, én eddig eléggé ajnároztam ezeket a dolgokat, viszont most volt az első garanciális ügyintézésem velük (igaz nem fűnyíró), kb. 2-2,5 évvel ezelőtt vettem egy sarokcsiszolót és sajnos beleszaladtunk abba hogy már nem forgalmazzák ezt a konkrét típust, emiatt nem is tudtak másikat küldeni helyette. Az hogy van garancia az meg LIDL-nél semmit se jelent, mert szakszerviz nem igazán van, így nem tudják megjavítani a gépeket. Parkside csoportokba is ahol lehaltak a fűnyírók, ott is mindig új gépet küldenek helyette, HA van nekik. És pont ez a baj, mert ha beleszaladsz abba hogy nem tudnak másikat küldeni akkor a pénzed visszakapod, de fűnyíród attól még nem lesz.

    Egyébként én is nem véletlenül vettem kettő 4620-at, szerintem kib@szott jó fűnyíró és ezen tényleg korrekt motor van. Viszont rajtam kívül a családból senki se tudja használni, még apám se. Tényleg annyira nehéznek érzi hogy neki kínlódás csak. Én ezt nem tapasztalom de hát nyilván 40 évvel idősebb nálam, tehát.. :) Pont ezért volt jó az ELM4120 mert kis könnyű gép és kb két újjal is bármikor bárhol eltudod tolni.

    Ha ne adj isten megvennéd a 4621-et, azzal számolj hogyha göröngyös a talaj nálad akkor az is tud majd kellemetlenségeket okozni. Elég nagy a kaszaház és szépen fenn tud akadni az egyenlőtlenségeken. Én állítottam a fűvágási magasságon de ha tényleg nagyon-nagyon gáz a talaj akkor ez még okozhat fejtörést.

  • Attic09

    tag

    válasz Gyurci97 #7457 üzenetére

    Ezek indukciósak. https://www.arukereso.hu/funyiro-c4185/hecht/1640-p359172261/ https://www.arukereso.hu/funyiro-c4185/al-ko/silver-comfort-40-e-112858-p25039462/ https://www.arukereso.hu/funyiro-c4185/stihl/rme-443-63380112405-p458174550/

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz Gyurci97 #7471 üzenetére

    Majd írd meg hogy lett, kíváncsi vagyok.

    Nekem az ELM4120 nagy szerelem volt míg be nem döglött, azóta kétszer is volt szervizben és igazából most "jó", de teljesen erőtlen lett a gép. Úgyhogy úgy voltam vele hogy engem nem érdekel a súly meg semmi, inkább megveszem a legnagyobb Makita-t, nyilván az indukciós motor miatt. De egyébként újkorában a 4120 is brutál jó gépnek bizonyult, de most amit tettek bele új motort ez nagyon harmatos.. Úgyhogy én magamhoz és szüleimhez is vettem 4620-at. Apám egyszer próbálta és mondta hogy ezt ő többet nem is fogja, pedig nem gyenge ember. Úgyhogy.. Én tényleg nem érzem nehéznek, illetve én nyírom a füvet mindkét háznál így leginkább az volt a fontos hogy nekem legyen jó. Ezért írtam neked a 3320-ast, ha nem nagy a terület és szülő fogja használni szerintem az a fontos hogy könnyű gép legyen. A 4120 is ilyen, apám nagyon szereti, csak hát.. ott is megállt a motor aztán látod, hiába volt szervizbe, most sokkal gyengébb mint mikor megvettem. Rendesen beletolom a gazba, és fullad a gép 4-es vagy 5-ös vágásmagasság mellett.. Nevetséges. Majd felhívom a Makita-t, de hát most nem tudom, lehet ez egy javított motor és ezzel jönnek ki az új gépek, vagy én nem tudom. Rendesen olyan mintha az 1600W-os fűnyíró 1000W-os lenne maximum.

    Egyébként nekem is bejön az a 2 akkus zöld Parkside fűnyíró, egyetlen félelmem ezekkel a Parkside cuccokkal az, hogy szezon közepén megdöglik, aztán lehet vakarózni. És azért ha belegondolsz, most 40-50e forint talán.. ha megkotlik és nem javítják, annyi pénzből milyen fűnyírót veszel ami akkus? Semmilyent. Úgyhogy én ezért nem is erőltetem már ezt a vonalat.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Gyurci97 #7507 üzenetére

    Használjátok sűrűn (ez most menni fog), hogy a két hónap alatt el tudjátok dönteni, hogy tetszik-e.

    Egyébként van tippetek, hogy vajon lesz-e még akkus Ferrex fűnyíró?

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák