Új hozzászólás Aktív témák

  • lapalapa

    senior tag

    válasz lapalapa #102056 üzenetére

    Nem tudom próbáltátok-e azóta, én ezzel szórakozom már két hete és összeállt a véleményem a dologról.
    Összefoglalnám a tapasztalatokat.
    Különböző lyukméretű ferriteket vettem (5; 6,5; 7; 9 mm), ezek lefedik az itthoni kábeleim méreteit kb. (Conrad bolt)
    Minden kábel elején és végén van ferrit, általában tekerés nélkül, Shanti tápom vékony kábelein egy hurokkal.
    Digitális összekötő kábelek:
    -Koax, itt olyan mintha drágább kábelre cseréltem volna, jól hallható a pozitív változás. 2-2 ferrit a végeken.
    -USB, hasonló a helyzet, itt a jitterbugok és ipurifier hatását erősítik eléggé. 1-1 ferrit a végeken.
    -UTP-re is tettem, mert miért ne..
    Analóg rca, a Felix echo felé:
    -Itt is drágább kábel érzésem lett, jobb lett a tér, volt zene, ahol némi finom torzítás is volt, ami megszünt. 1-1 ferrit a végeken.
    Analóg táp vezetékek:
    -Shantinál bejött, bár ott a node2i analóg táposítása akkora előre lépés volt hogy amellett eltörpül.
    -Tuningolt SBooster, a dacomat táplálja (tuningolt Wadia di122 dad, ezzel fognak eltemetni), na itt NEM jött be. Ha felraktam betompult a hang. Lehet hogy a kábel végén lévő szűrővel (sbooster tartozék) nem volt meg az összhang.
    Hálózati nagyfesz kábelek:
    -Házi gyártmányú (teflonos cat6 -ból egy egy szál, duplán szigetelve, nincs árnyékolva). A hatás nem olyan egyértelmű mint a fenti kábeleknél, de azért érezhetően (valahol a pszicho határán) simább lett a hang.
    Összefoglalva, az egész lánc hangja jó irányba mozdult el, jóval nyugodtabb lett. Ami nagyon feltűnő, hogy nagyon-nagyon mély lett a csend.
    Persze szerkótól függ mennyire hallható a ferritek hatása, de minden tuning összeadódik..
    És akkor ma elgurult a gyógyszer.
    Fejhallgató kábel mindhárom végére 1-1-1. (Nem röhög!)
    Érdekesen néz ki, jó nehéz lett..
    Dap (Dx170) és HD800S.
    Háromszor vettem le és tettem fel őket, mert nem hittem el.
    Tűpontos lesz és kinyílik a tér (és nem kicsit, nagyon), olyan zenékben is megjelenik, ahol eddig nem nagyon volt.
    Eddig sem volt gyenge, de most nagyon komoly lett a hang.
    Ez most komolyan megütött..

    [ Szerkesztve ]

    Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

Új hozzászólás Aktív témák