Új hozzászólás Aktív témák

  • taranis

    addikt

    válasz madgie #29484 üzenetére

    Két dologra kell figyelni a Fuji fájloknál, fontos ezeket külön kezelni.

    Az egyik, hogy a Fuji fájlok full range-ben íródnak, ezt a Fuji jelzi is a fejlécben, azaz 10 bites értelmezésben a teljes 0-1023-as tartományt használja. Tehát a fekete RGB-je 0,0,0 lesz, a fehéré meg 1023,1023,1023. Ha az editorod, pl. az FCPX nem foglalkozik ezzel a flaggel, és video rangeben jeleníti meg a fájlt, akkor ő a 64,64,64 értékét fogja feketeként mutatni, és a 940,940,940 értéket fogja fehérként. Ennek az az eredménye, hogy kontrasztosabbnak fogod látni a fájlodat, valamint az, hogy a 64 alatti értékeket nem látod majd, és a 940 felettieket sem. Tehát ahogy fogalmaztad, alul, felül lecsap a dinamikából. A jó hír az, hogy az adat ettől még megvan, és rá is lehet bírni az FCPX-et, hogy jól mutassa az adatokat. Csináltam erre egy LUT-ot, próbáld ki lszi, hogy helyrerántja e a felvételt: [link] Egy jó kontrasztos felvételen próbáld, ahol van mit alul felül visszahúzni.

    A másik az, amit korábban már írtam, hogy Resolve/Premiere alatt szarok a Fuji színek. FCPX alatt nem tudtam tesztelni, egy fórumtársnak már küldtem át adatot hozzá, hogy ellenőrizze, elvileg holnap meglesz. Ha az lesz az eredménye, hogy ott is rossz (van rá esély), akkor megnézem majd, hogy mi a gond a lutokkal, szóval erre még visszatérünk.

    colorizer.net

Új hozzászólás Aktív témák