Új hozzászólás Aktív témák

  • zeee

    senior tag

    válasz zolikaDB #216 üzenetére

    3: Mert a spanájzli már ütközöként szolgál
    4: Én a sima 20-as furot ezen a gépen amin most dolgozom (AXA), gyenge a főorsoja legalább 70-80-al tolom, a zps-es ugyebár kicsit komolyabb ettől.
    5 ) ha a furatod már a 25-ös maró után, 53.3, most csak mondtam egy számot, nyugodtan engedd bele, és igaz a hir az 1000-es felől, de ha kicsi előtolást adsz neki, nagy süllyedéssel nem fogja szétrángatni a gépet, és még mindig hamarabb megvagy vele mintha ujra marnád a 25-össel. a kiesztergálónál vedd figyelembe a holtjátékot, lehetőleg mindig egyfele tekerd. De nem nagyon értem hogy hol többet visz hol kevesebbet. 1-2 tizedes fogással csinálod?
    6 ) feedmill? azt jelenti hogy kilép, belép a lapka az anyagba, folyton ütést kap a vágóél
    7 ) ha van benne néhány tized( a két darab között), nem számit, az a lényeg hogy már az alján felfekszik mindkettő, és igy huzd le, őket. minek egymáshoz simulni??? mnézd meg a trést az y-on méreteknél. A fröccsszerszám életében semmit nem zavar, de még csak nem is látszik hogy esetleg a gerenda kilog 2-3 tizedet oldalt. Az oldalszoritó hülyeség, mert eleve jancsin van, hogy át esztergáld a furatot:))) amikor meg a leszoritó hornyot marod át kell fogni. Jut eszembe, volt ugy hogy ugy csináltam, hogy a két darabot nem is toltam egymás mellé, hanem mindkettőt kiindikáltam, volt közöttük, vagy 30-40 mm, és igy át sem kell fogni amikor a leszorito hornyokat marod, csak a program iráskor figylembe kell venni, hogy mennyire van a nullától a darab széle. Szoval legközelebb tedd egymás mellé őket, és átfogsz amikor szükséges és a kettő között lesz a nulla y-ban. vagy hagyj közöttük 30-40mm-ert, ugy hogy az asztalnak a hornya legyen középen. de igazából ugy csinálod ahogy neked jol esik:)))

Új hozzászólás Aktív témák