Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Ice&Lime #6839 üzenetére

    Engem is érdekel, hogy mi történt, és hogy mi fog, ha újra használni kezdem.
    Jó lenne egy hasonló teszt pl. egy Vector-al (vagy mással, ami nem tömörít).

    A régebbi Sandforce-os SSD-m nem lassult így meg, bár ilyen formában nem nagyon tudtam tesztelni, hisz tömörített (nem lehetett teleírni nullákkal magát a NAND tárhelyet, esetleg ha bíztunk benne, hogy a secure_erase megteszi). De másképp, igaz kisebb mértékben lassult az is. Ott azt lehetett látni, hogy ami tömörítve van, azt olvasni is gyorsabb, szóval a gyakorlatban nem mindig pörgött annyira az olvasás sem. De közel sem volt ilyen jelentős mértékű a különbség, legalább is amit meg tudtam tapasztalni a teljesítményéből (nem benchmarkoltam reggeltől estig, erre is most kvázi véletlenül figyeltem fel), abból nem tűnt fel.

    Ez az akár 20 Mb/s, és az alacsony átlag nekem az SSD korszak hajnalát idézi, mikor nem volt még kiforrott wear leveling, TRIM még a sarkon se, de garbage collection se nagyon. Ezeknek elvileg (együtt mindenképp, de akár egyet klopva a háromból is) viszonylag jó szinten kéne tartaniuk az SSD-t, nem hagyni így leamortizálódni (még az enyémtől agresszívebb felhasználás mellett se, ez elvileg professzionális felhasználásra való, nekem meg itthon is dögleni akar).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák