Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Megjöttek a Corsair féle SandForce 5.05a firmware csomagok: [link]

    Tesztelni még nem tudtam, mert most töltik fel őket, még nem elérhető a fileom.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Egy gyors kis benchmark 5.03-ról 5.05-re frissítés előtt és után 60Gb-os ForceGT-ről:

    Teljesítmény szempontjából ez szerintem ugyan olyan (az egyik szoftver picit többet, a másik picit kevesebbet mért az újjal).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #3238 üzenetére

    Egy kényszerített TRIM után az Anvil eredmények 1076, 662 -> 1738

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz peterk #3358 üzenetére

    Egyetértek. Az UEFI boot mód nem az nem egy "amíg nincs rá szükség, addig felesleges", hanem egy "kár lenne nem használni, ha megoldható" kategória. Még inkább, mint a 64-bites rendszer 4Gb-tól kevesebb RAM-al, pedig az is egy hasonló mese, csak kezdetben ott azért voltak driver kompatibilitási gondok a negatív oldalon (de ma már ez sem valódi érv).

    Másik érdekesség, amit nem említettél, az a gyors boot. Win8-al is lehet úgy bootolni, hogy a gombnyomás után szinte azonnal a Win8 tölt, ami SSD-n szintén nem sok. De ahhoz viszonylag új VGA kell és akár jelenlegi szériás de korábban vásárolt kártyán is VGA BIOS frissítés szükséges.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz peterk #3360 üzenetére

    Azért akartam kiemelni a gyorsabb bootolást BIOS-hoz képest, mert az SSD topicban sokakat érdekel a bootidő. Az igazán gyors bootoláshoz pedig szükséges a GOP képes VGA mellett (ez a nehezebb ügy, az enyém sem ilyen még) a GPT partíció is.

    2 hónapja vettem az első saját autómat. Azóta szerintem annyit forgattam már a szervizleírását, hogy konkrétan ezt az egy modellt jobban ismerem, mint egy szakképzett, de az iskolában lusta és még nem túl tapasztalt szervizes. Szervizelve úgy lesz, hogy végig ott állok majd a fiatal diplomás szerelő felett és vagy tankönyv szerint csináljuk vagy sehogy. (Még az is lehet, hogy én csinálom, ő meg nézi és segít mikor jó lenne több kéz. :DDD) Bár nekem sok a szabadidőm és mindig is voltak ilyen autodidakta mániáim.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ffodi #3438 üzenetére

    A Windows Defrag parancssoros veziójával lehet TRIM-eltetni:
    defrag c: /O
    Ebből az O paraméter jelenti azt, hogy a meghajtó számára optimális beavatkozásokat végezze el. Ekkor gyorsan lefut és megmondja hány Gb-nyi szabad területet TRIM-eltett le (újra, ha már le volt) az SSD-vel.
    Ha az O paraméter nélkül adod ki a parancsot, akkor viszont elindul a hagyományos defrag (minden file minden blokkját sorban egymás után próbálja elhelyezni, ami SSD-nél lehetletlen feladat a számára, hisz a hely folytonossága virtuális, csak az SSD vezérlője láttatja így a tárhelyet, közben össze-vissza írogat a NAND lapkákra, ahogy jól jön ki neki párhuzamosítható írási teljesítmény és cellafáradási szempontok alapján).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz gabrielarky #3458 üzenetére

    Félrevezető is, hogy az SSD nem bírná a húzást. A tuningtól instabillá válhatott a géped (CPU, RAM, alaplapi IO vezérlő) és ezért van gond vagy a SATA eszközök kezelésével, vagy ettől függetlenül a valamilyen szempontból instabil hardware-en futó rendszerrel. Megeshet ez HDD-vel is, bár az SSD jobban tekeri a SATA vezérlőt, azért növekszik a hiba előfordulásának valószínűsége (pl. nem egy hónapban egyszer, hanem naponta egyszer fagy le).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Megérettnek kezdem érezni az időt arra, hogy 60Gb-os ForceGT-ről 128Gb-os 840Pro-ra váltsak. Vagy szeptemberig szerintetek történhet még valami olyasmi az SSD-k világában, amiért ezt nem most kéne? Pl. csökkenhet még jelentősen a 840Pro ára vagy jöhet olyan SSD, ami 128Gb-os kivitelben számottevően gyorsabb, mint a 840Pro? (Valamikor már csak hajszálon múlt, hogy Vertex 4-em lett, aztán jött a 840Pro, csak először kicsit drágán...)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz radi8tor #3499 üzenetére

    Inkább privi.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Malanrion #3547 üzenetére

    Ez mindegy. A hotplug az, mikor nem kapcsolsz ki minden aktív (saját tápellátásból áram alatt lévő) eszközt másik eszköz elektromos csatlakoztatásakor (jelen esetben nem állítod le a gépet, mikor bedugod a SATA csatit az SSD-be). Ezt egyformán el lehet játszani SSD-vel és HDD-vel is, de egyikkel sem ajánlott, ha nem indokolja semmi (és fontos, hogy ki legyen kapcsolva az írási gyorsítótár és ne legyen folyamatban lévő írási művelet, vagy szoftveresen le legyen választva a kötet, mielőtt kihúzod a dugót a meghajtóból, külön minimum egy scandisk kell majd utána hogy sérültek-e fileok vagy maga a filerendszer, ami megeshet). Ha nem akarod használni, akkor inkább kapcsold ki.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz atlasz52 #3553 üzenetére

    Ez nem SSD kérdés, és ilyenkor az a gond, hogy a memóriavezérlő eddig támogatja a RAM-okt, fentebb csak tuninggal tudod tolni, ha tudod egyáltalán.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz RnJ #3565 üzenetére

    Közvetlenül az Intel oldaláról töltsd le, ne a lenovo-tól, ott sokkal frissebb is lesz.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz andronymus #3567 üzenetére

    Sok gyártótól 3, vagy akár 5 év garanciát is kapsz, így eddig mindenképp be lehetsz biztosítva.

    A mai SSD-k várható élettartamát átlagos, hétköznapi rendszerlemezként használva szerintem évtizedekben saccold, ne attól félj, hogy előbb megy tönkre, mint hogy elértéktelenedik. -> Ez utóbbitól viszont komolyan "félhetsz", ha így gondolkozol, mert az nyilvánvaló, hogy 4-5 év múlva töredékét sem éri majd a mai vételárnak (kb egy tábla csokira lehet majd elcserélni egy SATA3-as 60Gb-os SSD-t 2018-ban). De ez szinte minden PC hardware-re igaz, közelről példálózva HDD-re is: egyre nagyobb tárkapacitású és gyorsabb lemezeket kapsz azonos áron, a régi csatolófelületek pedig elavulnak (bár az nem valószínű ilyen hamar, de addigra akár a SATA akárhanyadik reviziója, vagy az ezt váltó csatolószabvány sem feltétlenül lesz visszafelé kompatibilis a mai 3-as verzióig, tehát új gépekbe nem is feltétlenül lesz egyszer bekötni, a 60Gb pedig már nevetségesen kicsi lesz, mint egy 2Gb-os pendrive, miközben fajlagosan, Gb/forint-ban sokkal olcsóbb a 16Gb-os).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz RnJ #3572 üzenetére

    Próbáld ki ezt.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz peterk #3574 üzenetére

    Ha nincs, akkor tényleg felesleges, de ha van RAID köteted, akkor hasznos a szoftvert is feltenni. Be lehet vele állítani a kötetszintű cache-t.

    Ha már így beszéltünk róla, akkor frissítettem az alaplapi BIOS-ban lévő ACHI/RAID ROM-ot és a drivert (+szoftvert) is 12.0-ről 12.6-ra Z68 chipsethez (így).
    Szintetikus tesztek szerint nem vette észre az SSD-m zerofill-el sem.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Balázs1986 #3623 üzenetére

    Való igaz, hogy az összehasonlíthatóság miatt fontos az egységes beállítás (a biztonság kedvéért még akkor is, ha a gyakorlatban azt tapasztaljuk, hogy nincs jelentős különbség már beállításokkal), de miért lenne nehéz pontosan mérni a Mb/s értéket csak amiatt, mert több száz Mb/s lesz az eredmény?

    Alapvetően egy 5Mb-os tesztfile is bőven elég lehet, hisz milliomod másodpercre, vagy akár még precízebben mérhető az egységnyi adat mozgatásához szükséges idő. A sávszélesség pedig adatmennyiség/idő, aztán felszorozza a gép Mb/s-re és kerekíti, kész.

    Persze, minél nagyobb tesztfile-al mérsz, annál könnyebben ejted ki a több pontból átlagolt végeredményből a véletlen kilengéseket, így pontosabb eredményt kaphatsz, ha agresszíven hullámzó a pillanatnyi teljesítmény (vagy vannak "véletlen hibák", ami itt leginkább más programok véletlenszerű lemezhozzáférése vagy CPU terhelése lehet).

    Ugyanakkor, ha van különbség az eredményekben a teszfile méretétől függően (ami nem a véletlen hibákra vagy az átlagolás hosszára vezethető vissza, hanem magára az SSD működésére), akkor érdemes lehet figyelembe venni azt is, hogy általában mekkora fileokat mozgatunk meg rajta normál használt mellett, és szerintem míg szekvenciálisan akár Gb-okat is, addig random inkább csak Mb-okat (úgy, hogy nincs szünet az egymást követ műveletek közt, ami alatt kiürülhet a cache, ha az telik meg hosszú műveletsor alatt, stb).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Balázs1986 #3630 üzenetére

    Tudom, hogy főleg SSD-knél és főleg a 4k-ból, abból is a minél nagyobb QD értéknél lehet látványos eltérés, de én pl. direkt ezért szeretek 50Mb-al is mérni, mert az én, mint a legtöbb otthoni felhasználó esetében egyszerűen nincs olyan szituáció, mikor pár 10 Mb-nál többet kéne szüntelenül kiolvasni vagy felírni ilyen lemezhozzáférésekkel. Nem egy hatalmas méretű és agyonterhelt adatbázis szervert futtatok itthon, nekem csak néha, pontszerűen, egy-egy rövid csúcsként lehet szükségem ilyen típusú lemezműveletekkel a teljes lehetséges sávszélességre, nem folyamatosan.

    Nálam a Force GT ilyen, és nem örülök, hogy intenzívebb terhelés alatt lassabb, de a Windows és az AutoCAD (bár mostanában azt sem használom) vagy épp játékok (ha azt tennék rá) nem generálnak ilyen hosszas, intenzív terhelést, mint az 5x1000Mb teszt, közelebb állnak az 1x50Mb-hoz, mert "fel tud szusszanni" az SSD egy-egy művelet(sor) közt.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Balázs1986 #3651 üzenetére

    Igen, de mikor fog nekem az AutoCAD random elérésekkel felírni vagy kiolvasni 1000Mb-nyi 4k-s szeletet szusszanás nélkül? Ha nálam sok adat mozog egyhuzamban, az szekvenciális lemezművelet, viszont ha véletlenszerűen kellenek kis szeletek pl. egy swap fileból (akár rendszerszintű pagefile-, akár tervezőprogramok művelet-visszavonási memória swap-jából), akkor egyszerre nem kell sok, csak pár Mb-nyi, utána fellélegezhet a vezérlő (két ilyen műveletsor közt kiürítheti az írási cache-t, ha van neki, frissítheti a címzési cache-t, ha van olyanja, átrendezgetheti belül az adatokat, ha fontosnak érzi a wear leveling vagy a garbage collection, stb -> mindezt üresjáratban, nem úgy, hogy közben még mindig kapja a szájába a terhelést a SATA portról is).

    Vannak olyan alapos tesztek, ahol direkt ezt vizsgálják, hogy folyamatos nyüstölés hatására miként lassulnak be az SSD-k. Eddig a Corsair Neutron GTX tűnik az egyik leginkább strapabírónak ilyen szempontból. (Görgess le jó hosszan a preconditioning görbékig.) De ez már "enterprise workload" teszt, amiben órákon át kínozzák az SSD-ket, amit nekem itthon egy program sem fog csinálni.

    SandForce-nál szerintem nincs mértékadó eredmény. A zero fill sem igaz hétköznapi körülmények közt, de ha nem csak MPEG4 filmeket és FLAC audiót tárolunk rajtuk, akkor a teljesen random adat sem. Az Anvil teszt féle véletlenszerű tömöríthetőségű tesztadat pedig épp a véletlenszerűsége miatt nem ad összevethető eredményeket.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz vinibali #3658 üzenetére

    Hivatalosan vagy megkapja a jelszót, vagy papírnehezék/alkatrész, leginkább kuka. Nem tudom fel lehet-e törni bárhogy.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Jó sokáig eltart az extended SMART teszt a 128Gb-os 840 Pro-n. (Gondoltam lefuttatom, mielőtt nekiállok felhúzni rá egy Windows-t, de már kezdem unni.)

    Külsőségeiben amúgy igazi Samsung. Tesztek alapján bizonyítottan gyors és megbízható, de kézbevéve egy kicsit mégis "gagyi kórea" hatása van (olyan, mint ha szét tudnám morzsolni a markomban).
    Na meg hiába egyfajta prémium termék (viszonylag drága), ilyen filléres ajándékokat, mint a SATA kábel, beépítőkeret, csavarok, mégis hiába várna az ember. (Nekem nem hiányzik, csak tény, hogy van aki ad ilyet is, és van akinek jól jön, mert külön megvéve sokkal drágább, mint amibe egy gyárgtónak kerül mellécsapni.) Felesleges füzetke és CD viszont van. :DDD

    Kíváncsi vagyok érezhetően gyorsabb lesz-e, mint a Force GT 60Gb.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Az Anvil-es végeredmény, és főleg a 4k-s mérések kicsit vékonyabbak nálam a 128Gb-os 840 Pro-val, mint a netes tesztek alapján reméltem. Itt 51xx pontot kaptak, amit valószínűleg a kétszer ekkora 4k írás érték nyomott fel nekik, de a 4k olvasásban is látható a többi értékéhez képest nagyobb eltérés az ő és az én eredményeim közt.

    12.06-os verziójú a RAID BIOS-om és a driverem is.
    Cache engedélyezve és az erőltetett ürítés kikapcsolva.
    A másik SATA3 port üres, és nem tekeri semmi agyon se a SATA2-es winyókat, se a CPU-t.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Jenő76 #3676 üzenetére

    Sohasem mértem stopperrel a bootidőt, abból a pár másodpercből pedig nehéz lenne érezni egy kis különbséget. Komolyabb lemeznyúzó program pedig nincs most telepítve, majd szeptember körül állok neki CAD-ezgetni diplomához. Az MS Word és Excel indulása mint ha kicsit gyorsabbnak érződne. Régebben mint ha megindult volna a töltőcsík pár lépésnyit, amit most nem is látok, de lehet hogy az csak a laptopomról rémlik (abban SATA2-es Intel vezérlős SSD, de jóval gyengébb CPU van).
    Addig meg, míg nem kell hely magának a CAD-nek és a munkafilejainak (ehhez lett volna szűkös az a 60Gb-, amiről egy éve azt hittem elég ilyesmire is, de kiderült, hogy nem, csak utána nem is kellett a CAD egy ideig), addig majd játékokra pazarlom a tárhelyet. :D

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Fire/SOUL/CD #3678 üzenetére

    eddig csak sebességmérőkkel írtál rá feleslegesen elég sokat

    Erre az SSD-re sokat? Tegnap reggel szereltem be, frissen felhúztam rá a Windows-t, majd kétszer egymás után lefuttattam a linkelt teszteket, és ennyi.
    Az előző SSD-met is új korában, illetve firmware cserékkor tesztelgettem, aztán 9.34Tb / 216 nap írás/üzemóra állapotban adtam el (ami szerintem nem sok ahhoz képest, hogy sohasem kíméltem), főként azért, hogy tárhelyet bővítsek. :U

    Persze nem tagadom, hogy érdekel a sebesség. A legtöbb alkatrészem tuningolom is, és hobbim a tesztelgetés, benchmarkolgatás. De nem hiszem, hogy kifejezetten ki akarnám nyírni az SSD-imet. A CPU-im szoktam annyi fesszel kínálni, hogy egyesek szerint egy teszt erejéig is sok lenne, nekem meg úgy ketyegnek 2-3 éveket. :))

    Na de...
    Most függetlenül attól, hogy mihez mennyire mérvadó, mégis csak kétszeres eltérés van 4k írási értékben, nem 1-2 %. (100% eltérés talán már megér egy említést.) És nem is gondoltam, hogy az SSD hibás, inkább tippelnék a SATA vezérlő BIOS/driver verziójára. Esetleg arra, hogy mégis beleszól nálam az eredményekbe, hogy engedélyezve van minden létező energiagazdálkodási funkció (SpeedStep, C6 deepidle, stb). Netán arra, hogy most egy régi, még SATA2-es korszakban alaplap mellé csomagolt 3 Gb/s-re hitelesített kábellel kötöttem be, mert a 6 Gb/s-est odadobtam az eladott Force GT mellé (azt hittem, hogy a Corsair-tól kaptam, mert olyan külső vonásai voltak, mint a Corsair tápom kábeleinek).
    Szerk.: Na, találtam itthon még egy vastagabb, 6Gb/s feliratú SATA3 kábelt. Biztos ami biztos, átkötöm. :K

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #3686 üzenetére

    Na, na kábelcserétől a sejtelmemnek megfelelően semmi sem változott.
    BIOS és driver egyelőre marad, majd megnézem ha lesz belőlük újabb.
    Ha még úgy is lesz eltérés, majd megnézem próbaképp az energiagazdálkodást is, de azt úgysem tiltanám le benchmark eredmények miatt.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Fire/SOUL/CD #3712 üzenetére

    Nálam meghal a Win8 az AMD Llano-s laptopon (Intel 320 160Gb), ha felrakom a 13.4-es WHQL csomagból a SATA drivert, ami egyébként egy 2012-es verzió, újracsomagolva a 13.4 release-hez. Vagyis véletlenszerű, néha bírja pár reboot erejéig, de olyankor sokkal lassabb, míg be nem köszönt egy infinite bootloop, aminek csak a system restore képes véget vetni (ami visszaállítja a generic SATA drivert).

    (#3714) zolikaDB
    Tud TRIM-elni, ha másképp nem menne, jelez ha van új verzió, amiben újabb firmware bújhat meg, szól, ha bajosak a SMART adatok, stb. Még azért is nyafog, ha engedélyezve van az agresszív energiagazdálkodás, ami mellett nem tudná az SSD kivinni a szemetet.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Fire/SOUL/CD #3716 üzenetére

    Dehogy szedtem én ki. Természetesen saját installerükkel pokoltam fel az USB driverrel (meg ha volt még valami, ami nem rémlik, akkor azzal) együtt. Csak akkor nézegettem az egyes csomagokat részletesebben, mikor a második WHQL release is instant hazavágta a laptopot annyira, hogy restore point-hoz kellett nyúlni (ekkor láttam, hogy nem olyan meglepő, hisz nem került újabb SATA driver az installeres csomagba két WHQL relese közt).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ubid #3730 üzenetére

    Csak ne wipe-oltasd vele az SSD partíció(i)t, ami teletölti random adattal, mert eleve felesleges írás, és ha/míg nem üríti le a TRIM, akkor be is lassul tőle.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz SirAlo #3738 üzenetére

    Én mindig megbántam, mikor csináltam magamnak "Lite" Windows-t. Hiába válogattam magamnak össze én, hogy mire lesz majd szükségem, előbb-utóbb csak belefutottam olyan szituációba, mikor mégis kellett volna az, amire amúgy nem is gondoltam volna. Ezt nem javaslom. Főleg nem 60Gb-os SSD-n, amin azért el lehet férni, 30Gb-on még trükkösebb volt.

    Szerintem semmi gond nincs a Windows 8-al azon az apróságon kívül, hogy telepítés után kicsit macerás beállítani azt, hogy ne a teljes képernyős star menu, hanem az asztal fogadjon. Ezen felül gyakorlatilag ugyan úgy használható, mint a Win7, csak picit gyorsabb és jobb az energiagazdálkodása a laptopokon, illetve jobban passzol az UEFI rendszerekhez (UEFI-s alaplappal és GOP támogatottságú VGA BIOS-al másodpercek alatt felállhat egy SSD-s gépen a Win8 gombnyomástól asztalig -> már ha automatizálod az asztal indítását).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz sixpak #3741 üzenetére

    Én nem használok statikus OP-t. Ha észben tartod, hogy nem egészséges és/vagy véletlenül sem rakod tele az utolsó Gb-ig, akkor teljesen felesleges. Attól nem lesz baja az SSD-nek, ha rövid időre átmenetileg koppig telepakolod néha, tartalék lemezterületből viszont szerintem sohasem lehet elég (előre nem látható véletlenszerű dolgokhoz, tehát ritkán, "ha, akkor" esetekre...).

    Amúgy épp most raktam fel a Magician-t, és látom van v5-ös firmware a 840 Pro-hoz.
    Mielőtt pár napja rátettem a Windows-t, direkt megnéztem, és úgy láttam a v4 a legújabb (akkor megspóroltam volna egy backup-ot, mert firmware-t még sem merek anélkül frissíteni...). Szépen el van rejtve a samsung.com-on a külön letölthető csomag (így direkt a v5-re keresgélve megtaláltam azt is, május 13.-án töltötték fel).

    Ja, meg elég buta, hogy riogat engem, hogy nincs ACHI, pedig RAID módban van az Intel vezérlő, tehát gyakorlatilag van.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Balage76 #3788 üzenetére

    Két napja írtam én is, bár visszajelezni elfelejtettem, hogy én sem tapasztaltam változást egy szál 840 Pro 128Gb-al. Mikor rákerestem, akkor egy laptopos fórumon írtak olyat, hogy állítólag gyorsabb lett vele a boot, de nekem olyan gyors, hogy nem érzem a tized másodperceket. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Clemi #3834 üzenetére

    Talán futtass rajta végig egy SMART öntesztet, hogy ír-e valamit.
    Egyelőre annyit mond, hogy gyanús szektorokat vél látni, de még egyet sem jelölt hibásnak.

    Én szerintem lementeném HDD-re képfileként a RAID tömb-öt, külön-külön csinálnék egy ATA Secure Erase-t mindkettőn (ettől elvileg tiszta lappal kéne indulniuk még az ilyen gyanús szektoroknak is), újra összeraknám a tömböt és a képfileból visszaállítanám a partició(ka)t. A képfilet pedig nem törölném, hisz "veszélyes" üzem, ha már lasulást is mutat.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz attiati #3888 üzenetére

    Hát akkor vegyél gyorsan egy SSD-t az asztali gépedbe. :K
    Bár ne ezt, ezt legfeljebb épp egy ilyen közepesen-kevéssé használt laptopba tenném bele, és való igaz, hogy arra a célra nem feltétlenül ér ennyit. Esetleg próbálj még alkudni az árából a képességeire hivatkozva.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz SoundX #4205 üzenetére

    A firmware-t elvileg megkaptad a toolbox-al együtt (minden modellhez a legújabbat egy archívumként), arról a linkről csak magát a toolboxot frissíted (hogy új program és vele együtt firmware archívum verziót kapj), ha jól tudom, és neked már friss a toolbox-od.

    Próbálj lezavarni Linux-ból egy Secure Erase-t. Ha nem sikerül kivitelezni, akkor kukázás előtt szívesen játszanék vele. Pont jól jönne most egy hasonló SSD olcsón egy régi két SATA portos notiba.

    (#4201) batt -> Hú, te még 4:3-as monitort használsz? :Y

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Fire/SOUL/CD #4209 üzenetére

    Az NVidia a piac legrosszabb chipset-jét gyártotta mindig is.

    Ha?
    Mármint hogy ez a legrosszabb cipő azóta, hogy az nVidia passzolta a komplett üzletágat és kvázi szarik a az EOL termékek támogatására?
    Ez OK. De míg futottak, és főleg amíg mi XP-t futtatunk, addig szerintem nem volt velük akkora gond, mint az AMD chipsetjeivel akár napjainkban.

    A Windows 8 megjelenése óta már 3db WHQL csomag jött, amibe még mindig ugyan az a SATA/ACHI driver verzió van, amit ha telepítek a laptopomon (full Llano platform), akkor pár nap múlva újra kell telepítenem az egész rendszert, mert megzakkan ez a drivert, amiről te magad is mondod, hogy gyakorlatilag levakarhatatlan (vagy ha mégis sikerül, addigra szét kell belezned az OS-t annyira, hogy többet ér inkább újratelepíteni).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz tukko1 #4215 üzenetére

    Nálam Z68-ban valóban jobban ment egy kicsit: [link]

    Esetleg frissíts alaplapi BIOS-t (nézz be a BETA fülre is az Asrock oldalán), hátha frissül az Asmedia vezérlő kódja.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz TeeJay #4264 üzenetére

    Pár éve már, és mai napig még mindig igaz minden SSD-re, hogy otthoni használat mellett (ha az nem endurance teszt 24/7 futtatásából áll), nem a cellák fokozatos, menetrendszerű elöregedése lesz az SSD halálának az oka, hanem vagy bírja míg le nem selejtezik, vagy valami véletlenszerű kritikus hiba áll be. Akár szoftveres bug, akár gyártási hiba, fizikai sérülés, vagy "bármi" miatt válik használhatatlanná az eszköz, de nem az flash cellák gyártó szerint garantált lehetséges írási száma merül ki.

    Mostanában inkább azon kéne lovagolni, hogy legyen megbízhatóbb az SSD, mint termék, nem azon, hogy a melyik ma használt NAND hányszor programozható újra. Bár szerintem napjainkban ezzel sincs komolyabb gond.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz audi100td #4268 üzenetére

    Laptop BIOS frissítés (ha elérhető), majd a legújabb Intel chipset deriver software, és ha az nem telepít SATA/ACHI drivert, akkor Intel Rapid Storage pack közül az utolsó WHQL, ami jó ahhoz a generációs ICH-hoz.

    Ja, és az eszközkezelőben kapcsold ki az SSD-n a cache flushing-et (gyorsítótár űrítés lehet magyarul) a pipa levételével a cache engedélyező pipa alatt. (Driver csere után vissza szokott kerülni.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Nixon18 #4295 üzenetére

    Ha használod az említett programokat, akkor nem lassul. Amúgy elég látványosan is tud, de azért nem egy hagyományos HDD szintjét kapod, mert az olvasás még mindig gyors lesz, és az írásnál is csak a cellatörlés idő ékelődik be, ami még mindig rövidebb, mint az átlagos fejpozicionálási idő.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Van valakinek lementve régebbi, 1.9-es verziójú Intel SSD Firmware Update Utility-je (képfile formátumban)?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Fire/SOUL/CD #4307 üzenetére

    Köszönöm. :R

    Bár közben sikerült letöltenem az 1.9.2-est is, és az sem ismeri fel a "8Mb bug"-os Intel X25-V SSD-t. A v2.0.3-as látja, és elismeri róla, hogy Intel SSD, de azt mondja nincs hozzá frissebb firmware, mint az, ami már rajta van. Pedig van frissebb, csak az SSD most már a fejlesztő kódnevével, Postville nevén hívatja magát NO_SPACE serial-al.

    Mikor aprópénzért átvettem, akkor azt hittem, hogy a klasszikus "8Mb bug" lesz, amit viszonylag könnyen javítottam volna HDAT2-vel (egy dco restore és egy ata secure erase a firmware frissítés után), de ez valami más, valódi hiba lesz.

    Adtam neki DCO Restore-t is HDAT2-vel, egy reboot erejéig még a 42Gb kapacitás is visszaállt, de az ISSDFUT ilyenkor sem volt hajlandó firmware frissítésre, és gyakorlatilag írhatatlan/olvashatatlan volt a HDAT2-vel feloldott tárterület, amit aztán újra le is zárt a vezérlő, ismét 8Mb-ra.

    A SMART naplója is el van szállva, pl. 0kb a host write. Ez így szerintem már papírnehezék.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #4310 üzenetére

    Hopsz. Egy módosított issdfut.exe-vel sikerült feltenni a legújabb firmware-t.
    Viszont ez mit sem változtatott a helyzeten. A serial-ba írt NO_SPACE talán azt jelentheti, hogy nem fér hozzá elegendő a NAND tárhelyhez, hogy abból adhasson nekem 40Gb-ot.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    A 840 Pro-nál is normális, hogy az első egy-két hónapban 99%-ra csökken a HDSentinel féle kondíció?
    A naplók alapján a Wear Leveling Count (amire a főképernyőn hivatkozik, hogy ő ebből számol kondíciót) 7.-e óta stabilan 31, szektorhiba nincs, a kondíció viszont 10.-én esett, így marad az, hogy saccra akkor léptem túl a 2Tb írt adatmennyiséget, de a Total LBA Written normalizált éréke már régóta 99-es, ha ezt venné alapul.

    Persze semmi para, csak kíváncsiság.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ma kicsit elszomorított a Samsung 840 Pro 128Gb :U

    Volt rajta ~40Gb szabad hely, mint úgy általában (rendszer, programok, egy-egy játék kerül rá), de átmenetileg sok helyre volt szükségem a HDD-s RAID tömbön, ezért áthelyeztem ide egy ~35Gb-os filet, amiről azt hittem gyorsan lezajlik majd.
    Az elején szépen beindult, de az első pár százalék után (tehát kb. amint megtelt a Windows write cache) hamar leesett a másolási sebesség ~30, majd ~20Mb/s köré, és olyan 15Mb/s-en végzett (mikor még nem volt koppig tele, bár igaz, hogy az ajánlottól kevesebb szabad hely maradt rajta, potom 3-4Gb, de azért nem ~0).

    Szóval úgy tűnik, hogy az utolsó 2/3 részt már kimondottan lassan lehet szekvenciálisan teleírni. :U

    Tudom, hogy ez az odabent RAID-0 szerűen párhuzamosított írások és a wear leveling algoritmus ellentmondásából adódik, de talán mégis durva egy kicsit, hogy ilyen hamar leesik az írási sebesség és ilyen alacsonyra, ahogy fogy a hely (elvben végül is a párhuzamosítás maradhatna az utolsó néhány száz Mb szabad hely erejéig is, de a wear leveling-nek sem kéne ennyire agresszíven beleszólnia ebbe, míg Gb-os nagyságrendű szabad területekről beszélünk, nem az utolsó pár száz Mb-ot írjuk tele, sőt, a megelőző időszakban sem volt 2/3-nál jobban megpakolva, hogy rég egyenetlenül lenne terhelve írással).

    Nem a rendszer a ludas, most futtattam egy olvasás tesztet és az vadul pörög.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Igen. RAID módban van a Z68/ICH10R vezérlő, mert 3 HDD van RAID-5 tömbben, és emiatt az RST driver+szoftver is telepítve van (a RAID-5 tömbre gyorsabban lehet írni, mint a már 2/3-ig telt SSD-re). HDS szerint működik a TRIM. Az SSD-re a Magician pakolta fel a legutolsó firmware-t még hónapokkal ezelőtt.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Ice&Lime #6826 üzenetére

    Melyik tesztoldalról jött ez? Van hasonló mérésük a 840 Pro 128Gb-ról is?

    Ha ez a skála X értelemben kb. 0-80Tb, és a 840 Pro hasonlít a 840 EVO-ra, akkor lehet, hogy meg is van a magyarázat miért volt lassabb az SSD-m, mint vártam volna.

    Az enyém most 12.41Tb írásnál és 96%-os Wear Leveling-nél jár (ne kérdezzétek hogy hoztam ezt össze 111 nap üzemidő alatt -> alapvetően nem foglalkozom vele, hogy mi mennyit ír, itt van minden swap és temp, de direkt erre használom az SSD-t, hogy ezek gyorsan mehessenek róla, és ezért vettem Pro-t sima 840 helyett, hogy ne kelljen aggódni miatta, hogy nem kímélem, hanem használom), és a grafikon alapján ez már a hosszú nagypapa korszakot jelenti egy EVO-nál (már alaposan meglassulva, de innen már viszonylag lassan csúszva a halál völgyébe).

    Egyáltalán nem lepődnék meg, ha a Pro is ilyen. A Samsung termékekben a Galaxy S sorozatú telefonokon kívül még szinte mindig csak csalódtam előbb, vagy utóbb, így vagy úgy (szerencsére saját káromon ritkábban, mintsem úgy, hogy még vásárlás előtt alaposan tesztelhettem én magam, vagy találtam őszinte, mélyenszántó és alapos tesztet neten, ami nem dőlt be mindennek, ami elsőre fénylik, és nem marketinganyagot másolt...).

    Lehet, hogy itt az ideje készíteni egy képfilet, lenullázni, aztán megnézni hogy mit produkál most benchmarkokban ahhoz képest, mint amikor megvettem.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Húha. :Y
    Áttoltam mindent a 840 Pro 128Gb-ról DD-vel egy laptopwinyóra, és elkezdtem szekvenciálisan teleíratni nullákkal az SSD-t Hard Disk Sentinel felületteszttel. Az eredmény eddig borzasztó, 22 és 40 Mb/s közt ingadozik az írási sebesség. Szóval átlagban is lassú, ráadásul azt sem igazán értem, hogy miért ingadozik ennyire, hogy mozaikos a HDS szektortérképe.
    Nem tudom, hogy a zerofill-től (ami saccra még legalább egy óra!) vagy majd egy Linux hdparm-os erase-től magához tér-e (és esetleg a TRIM-el volt gond, vagy csak annyiból bugos az SSD vezérlése, hogy idővel "betömődik", mint a régi Intel-ek), vagy ekkora átb@szás volt ez az SSD, hogy potom 12Tb felírása és ~111 üzemóra után így lelassul az írási sebessége (fixen és örökre). :U

    De az is biztos, hogy bármi az igazság, egy prémium terméktől sehogy sem szép teljesítmény, még akkor sem, ha valamivel indokolható és akár valamennyi user error is van benne valahol. Nem egyszerűen elmarad a hirdetett, és kezdeti mért eredményektől, hanem gyakorlatilag egy nagyságrendet lassult a szekvenciális írás.

    Én meg még azt hittem ez kiszámíthatóbb és hosszabb távon megbízhatóbb lesz, mint az OCZ Vector.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Ice&Lime #6836 üzenetére

    Lehet, hogy annyira azért nem rossz a helyzet (illetve nem tudom, hogy a Vector milyen), de mindenképp sántít egy kicsit valahol valami. Ez lett a teszt vége:

    Mivel SSD, és mivel gyakorlatilag tele volt (128-ból most ~2Gb volt szabadon [de általában 30-40, ez most külön mese miért lett tele, illetve amiatt figyeltem fel rá, hogy lassan pakolta át azt a ~35Gb-os filet, amit áthúztam átmenetileg] + ami az EFI boot és MS Reserved GPT particiókon volt mindig inaktív zéro szektor), a SMART szerint pedig dolgozik a wear leveling (szinte napi szinten nő a counter-e) így ez is érdekes rejtély, hogy miért így az LBA címek szerinti sorrendben változott a sebesség. Ez tényleg olyan, mint ha egy HDD, vagy wear leveling nélküli SSD lenne, aminek már "legyilkoltam" úgy az 1/3 területét (ott "elkopott" a NAND), de a többi még "ép" (azok még alig voltak irkálva -> vagy épp fordítva, és az a baj, ha sokat pihen? Ki tudja...?).

    Most hagyom kicsit pihenni, hogy csináljon valamit a vezérlő, ha akar így zero fill után, aztán nekifutok megint teleírni nullákkal, mielőtt visszaállítom a képfilet.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #6837 üzenetére

    A második körben az eleje ingadozott 300-390 közt, a második fele pedig beállt stabilan 320 köré. Ez már sokkal jobb, viszont még mindig látszik némi egyenetlen tagolódás az LBA terület első és második fele közt. De az átlag már sokkal közelebb van a gyártó által specifikált 390 Mb/s-hez.
    Szóval még így zero fill után sem 100-as, de már legalább 90%-át visszanyerte önmagának. Csak épp egy ilyen SSD-nek így, hogy általában mindig volt rajta szabad hely és elvileg ment a TRIM, szerintem nem szabadna ilyen agresszív manuális zero fill-re szorulnia (de HDS szerint ment a TRIM). És az LBA szerinti tagolódás is valami olyasmit sejtet, hogy ez talán valami fizikai dologra vezethető vissza, nem csak logikai baki a vezérlésben, mert még egy komplett faltól-falig zero fill után sem mindegy neki, hogy konkrétan melyik LBA területre ír éppen.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Ice&Lime #6839 üzenetére

    Engem is érdekel, hogy mi történt, és hogy mi fog, ha újra használni kezdem.
    Jó lenne egy hasonló teszt pl. egy Vector-al (vagy mással, ami nem tömörít).

    A régebbi Sandforce-os SSD-m nem lassult így meg, bár ilyen formában nem nagyon tudtam tesztelni, hisz tömörített (nem lehetett teleírni nullákkal magát a NAND tárhelyet, esetleg ha bíztunk benne, hogy a secure_erase megteszi). De másképp, igaz kisebb mértékben lassult az is. Ott azt lehetett látni, hogy ami tömörítve van, azt olvasni is gyorsabb, szóval a gyakorlatban nem mindig pörgött annyira az olvasás sem. De közel sem volt ilyen jelentős mértékű a különbség, legalább is amit meg tudtam tapasztalni a teljesítményéből (nem benchmarkoltam reggeltől estig, erre is most kvázi véletlenül figyeltem fel), abból nem tűnt fel.

    Ez az akár 20 Mb/s, és az alacsony átlag nekem az SSD korszak hajnalát idézi, mikor nem volt még kiforrott wear leveling, TRIM még a sarkon se, de garbage collection se nagyon. Ezeknek elvileg (együtt mindenképp, de akár egyet klopva a háromból is) viszonylag jó szinten kéne tartaniuk az SSD-t, nem hagyni így leamortizálódni (még az enyémtől agresszívebb felhasználás mellett se, ez elvileg professzionális felhasználásra való, nekem meg itthon is dögleni akar).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ledgeri #6847 üzenetére

    Mit riportozzak és miért? Ez nem HDS, hanem SSD kérdés.

    Ennek az SSD-nek nincs olyan SMART paramétere, ami a várható gyakorlati teljesítményre utalna (két Samsung HDD-men ilyen is van, még számolnak is, de itt nincs). Olyan van, aminek közvetlenül semmi köze se a teljesítményhez, se az élettartamhoz, csak tájékoztató jellegű, és persze egy-két olyan, ami a várható élettartamot segít megbecsülni. Ezeket nem értelmezi félre a HDS, minden Error és Fail nullán áll, a wear normalizált értéke pedig 95-99/100 a vonatkozó SMART számlálókon.

    Sőt, most mióta kétszer teleírtam nullákkal a teljes LBA területet, már újra gyorsan írható az SSD, mint régen. A képfile visszaállításánál is a HDD olvasási sebessége volt már a limit, nem az SSD írási sebessége.

    Az pedig nem a HDS-hez köthető, hogy miként tudott "bedugulni" egy elvileg okos, modern vezérlésű, "üzleti szériás" SSD hétköznapi otthoni felhasználás mellett (úgy, hogy általában nem is volt megtömve a kapacitás 2/3-a fölé), mikor elvileg még a TRIM is megy (nem csak a HDS, más program szerint is) úgy, mint egy buta vezérlésű, régi SSD (TRIM és garbage collection nélkül).

    Ez most véletlen "szerencse", hogy pont akkor jöttem ide panaszkodni erről, mikor a fórumtárs pont ebben a témában linkelt tőlem független tesztet is. Most fogadni mernék, hogy az enyém is ugyan azt csinálta, mint a tesztpéldány Samu SSD, illetve hogy az is visszanyerné a névleges teljesítménye >=90%-át, ha párszor teleírnák nullákkat és/vagy végigjátszanák rajta az ATA Secure_Erase-t. De ilyet utoljára az első generációs Intel SSD-kkel kellett csinálni még több évvel ezelőtt, azt is inkább csak a vonatkozó firmware fejlesztésekig.

    Szóval olyan, mint ha bugos lenne a 840-es Samu SSD-k szoftvere. :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák