Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Meridian #34 üzenetére

    Szó infláció... Az AI sok évtizede talán még azt jelentette amire gondolsz. Manapság arra már inkább AGI-t mondanak (ami még elismerten nincs). Az AI meg marketing plecsni arra, hogy a valamilyen NN megoldás fontos benne.

    A kontextust nyilván néz, hiszen különben hogy tudott volna bárhogy reagálni arra, mikor csak egy módosítást kérsz valamire? Mert még tudta, hogy miről van szó. Hogy állandóan újra álmodja a programot... igen, legalább is ChatGPT 3.5 ilyen csapongó valamiért, de viszont akkor is ugyan azt próbálja csinálni a program, szóval annyira emlékszik még. Bing Chat (ChatGPT 4) esetén nem észleltem ezt. Ja, illetve valami pár ezer token után hivatalosan is felejt a 3.5, de a 4-esnél ez a korlát már 32 ezer.

    De tudnak újat alkotni. Hiszen amiket neked generál programot, az (sokszor) soha sehol nem létezett előtte. Viszont még sok mindenre, ami egy embernek evidens, nem alakult ki "model" benne (pl. idő, és főleg tér...). Illetve én sokkal több összefüggést kinyerek egy szövegből, mint ő. Amiket én műszaki kérdéseket próbáltam, azoknak a 80%-át elrontotta, de úgy, hogy tudom, hogy benne voltak a betanító anyagban az oldalak, amiken ott van a válasz. Viszont, ez nem jelenti az alkotási képesség alapvető hiányát, csak azt, hogy béna még a cucc.

    Végül, azt is vedd figyelembe, hogy ez önmegában nem egy komplett AGI kezdetleges változata, csak egy komponens lehet majd egy olyanban, szóval annak némely aspektusa simán out of scope neki. Hiszen, pl. felépítéséből adódóan képtelen előre gondolkodni (ill. max pár "lépésre" tud), és csak aztán válaszolni, ami finoman szólva korlátozó. Mindegy milyen könnyűt, vagy nehezet kérdezel tőle, a válasz első szavának kiköpésére fix számítási kapacitás áll rendelkezésére. Na, ilyen korláttal tudja azt, amit a ChatGPT 4 tud (mert ne a 3.5-öt nézd). Ez azért eléggé zsugorítja az ember arcát, szerintem...

    [ Szerkesztve ]

  • TheSaint

    aktív tag

    válasz Meridian #33 üzenetére

    Amit leírsz az tény, de az is tény, hogy a képessége meg van, nagyon pontosan és jól kell fogalmazni és kérdezni ahhoz, hogy az elvárt eredményt tudja produkálni. Nagyon sok elemi dologgal is téved, ha kijavítod akkor is el tudja rontani a következő alkalommal (én csak az ingyenest használom, nem tudom a fizetős megoldásnál ezek hogy alakulnak...), de közben meg elképesztő megoldási potenciálja van.
    Egy példa lentebb, nem mondtam meg hogyan oldja meg, csak közöltem, hogy excel és makró az elvárás, a többit rábíztam. Tud más megoldást is erre a feladatra, színezéssel, kiemeléssel, stb. erre azért nem mondanám, hogy nem új dolog vagy létező megoldásokat dobál halomra.... Ez a "dumagép" jelenleg éppen átformálja az egész világunkat, talán egy hangyányit azért érdemes ezen elgondolkodni....


    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák