Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheSaint

    aktív tag

    válasz Geri Bátyó #5 üzenetére

    "Hát, ha azt nézzük, hogy mennyi marhaságot csináltak az elmúlt néhány hónapban a mindenféle AI-s cuccok, akkor azért erősen elgondolkodik az ember, hogy - legalábbis ebben a formában - van-e értelme?"

    Én ilyen "marhaságokra" használom a chatGPT ingyenes részét napi szinten munkára: excel makrók írása/javítgatása (sokszor szövegesen leírva az elvárt funkciót, a megoldást rábízom...), idegen nyelvű adatlapokról összefoglaló magyar nyelven (kb 2-3 mérnök több napi munkája), különböző összesítések táblázatos formába a kapott kagyvasz anyagokból, tűpontos fordításra természetesen, különböző softwarek vagy azok funkcióiról útmutató leírás kérése, szinte minden hétre megpróbálok valamit átültetni ebbe a "marhaságba" :R

  • TheSaint

    aktív tag

    válasz Meridian #33 üzenetére

    Amit leírsz az tény, de az is tény, hogy a képessége meg van, nagyon pontosan és jól kell fogalmazni és kérdezni ahhoz, hogy az elvárt eredményt tudja produkálni. Nagyon sok elemi dologgal is téved, ha kijavítod akkor is el tudja rontani a következő alkalommal (én csak az ingyenest használom, nem tudom a fizetős megoldásnál ezek hogy alakulnak...), de közben meg elképesztő megoldási potenciálja van.
    Egy példa lentebb, nem mondtam meg hogyan oldja meg, csak közöltem, hogy excel és makró az elvárás, a többit rábíztam. Tud más megoldást is erre a feladatra, színezéssel, kiemeléssel, stb. erre azért nem mondanám, hogy nem új dolog vagy létező megoldásokat dobál halomra.... Ez a "dumagép" jelenleg éppen átformálja az egész világunkat, talán egy hangyányit azért érdemes ezen elgondolkodni....


    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák